top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ


Схвильованість – це стан психоемоційної напруги, який супроводжується почуттями тривоги, орієнтації на небезпеку і підвищеною активністю нервової системи. Це природна реакція організму на стресові ситуації або невідомість. Хоча схвильованість може бути корисною для підготовки до викликів або мобілізації ресурсів, надмірна схвильованість може стати проблемою, яка впливає на якість життя і психічне здоров'я.


Схвильованість може мати як фізичні, так і психологічні прояви. Фізичні симптоми включають прискорене дихання, серцебиття, потовиділення, дрижання, м'язову напругу і неспокій. Психологічні прояви можуть включати посилені форми думок про небезпеку, переживання, тривогу, безсоння і сконцентрованість на поганому можливому результаті.


Один з ключових аспектів зменшення схвильованості – це навчитися ефективно керувати своїми емоціями. Релаксаційні техніки є одним із способів досягнення стану емоційного спокою та зняття напруги. Деякі з популярних релаксаційних технік включають:


1. Прогресивна м'язова релаксація за Джейкобсоном: Ця техніка полягає у поетапному розслабленні м'язів тіла, починаючи з голови і закінчуючи стопами. Вона сприяє зняттю фізичної напруги і спокою.


2. Релаксація по Бенсону: Ця техніка базується на глибокому диханні та повторенні позитивного слова або фрази, що допомагає зосередитися і відволіктися від негативних думок і емоцій.


3. Медитація: Це практика свідомого зосередження на присутності та знайдення спокою у момент. Медитація може включати різні техніки, наприклад, фокусування на диханні, повторенні мантри або візуалізацію.


Навчання та регулярне впровадження цих релаксаційних технік у повсякденне життя можуть допомогти зменшити схвильованість і підвищити емоційний благополуччя. Бути зосередженими на себе, слухати свої потреби і прислухатися до тіла – це важливі кроки до досягнення емоційної гармонії і збалансованості.

Теги:

Коментарі


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page