top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Структурна модель психіки це

Структурна модель психіки - розуміння організації та функціонування психічних процесів в людини. Ця модель допомагає розібратися у складових та взаємозв'язку різних аспектів психіки, дозволяючи нам краще зрозуміти себе і інших.


Структурна модель психіки базується на розумінні того, що психічний процес складається з трьох основних елементів: свідомості, несвідомості і особистості.


Свідомість — це те, що ми свідомо сприймаємо, мислимо і сприймаємо навколишнє середовище. Це наше знання, думки, почуття та усвідомлення. Свідомість включає в себе наші раціональні процеси мислення, усвідомлення власної особистості і взаємодію з навколишнім світом.


Несвідомість — це складна область психіки, яка включає непрямі процеси, недоступні свідомому сприйняттю. Вона включає в себе наші підсвідомі бажання, відбитки минулих досвідів і впливи, які ми несвідомо усвідомлюємо. Несвідомість може впливати на наші рішення, поведінку та почуття.


Особистість — це індивідуальна, унікальна комбінація характерних особливостей, які формують нашу ідентичність. Особистість включає в себе наші переконання, цінності, потреби, мотиви і ставлення до себе і оточуючих. Вона визначає наше сприйняття світу і взаємодію з ним.


Ця структурна модель психіки ілюструє, що розуміння себе і інших не обмежується лише свідомим сприйняттям, але також включає розуміння несвідомих і глибинних аспектів психіки. Вона нагадує нам, що психіка людини - це складна система, і тільки з врахуванням різних аспектів і їх взаємозв'язку ми можемо отримати глибше розуміння себе і світу навколо нас.


Надіюся, що ця стаття була корисною для вас. Якщо у вас є ще якісь питання, будь ласка, не соромтеся запитати.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page