top of page

Стазобазофобія: страх стояння і ходьби


Стазобазофобія - це незвичайний індивідуальний страх стояння і ходьби, який може серйозно обмежувати життя людини. Цей термін походить від грецького "стазіс", що означає "стояння", та "βαινω", що означає "ходити". Люди, які страждають від стазобазофобії, можуть відчувати тривогу, страх і паніку під час спроб стояти на ногах або ходити.


Симптоми стазобазофобії можуть включати прискорений пульс, потовиділення, нудоту, позитивні кінестетичні хвилювання та інші фізичні реакції, пов'язані з тривогою. Ці симптоми можуть з'являтися при будь-якій спробі стояти або рухатися пішки.


Стазобазофобія може бути наслідком попереднього негативного досвіду чи травми. Наприклад, людина, яка під час дитинства зазнала падіння з висоти, може розвинути страх стояння і ходьби. Також, цей вид фобії може бути спричинений психологічними чинниками, такими як тривога або страх перед публічним виступом.


Стазобазофобія може суттєво впливати на якість життя людини і викликати значні обмеження у їхній щоденній діяльності. Люди з цим станом можуть уникати ситуацій, пов'язаних з ходьбою або стоянням, що може призвести до соціальної ізоляції та зменшення самооцінки.


Як і в інших фобіях, ефективне лікування стазобазофобії може включати психотерапію, таку як когнітивно-поведінкова терапія. Цей вид терапії допомагає людині змінити свої негативні думки та переконання щодо стояння і ходьби, а також навчити їх ефективним стратегіям тривожного управління.


Крім того, медикаментозна терапія може бути рекомендована в деяких випадках, особливо якщо стазобазофобія супроводжується вираженими симптомами тривоги або паніки.


Важливо зрозуміти, що стазобазофобія - це реальне становище, з яким зіткнуваються люди. Це не просто "прикапання" або "слабкість". Людям з цим страхом потрібна підтримка і розуміння оточуючих.


Тому, якщо ви помічаєте, що у когось знайомого або близького до вас є проблеми із стоянням і ходьбою, будьте терплячими і підтримуйте їх у пошуку допомоги. Зрозуміння і підтримка можуть мати вирішальне значення для покращення якості життя людини, що страждає від стазобазофобії.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"