top of page
Ситуативна тривога
Ситуативна тривога

Загальновідомо, що тривога є важливою реакцією організму на стресові ситуації, яка має за мету активізувати нашу підготовку до можливої небезпеки. Однак, іноді в житті кожного з нас з'являється тривога, яка не має реального пояснення, або її рівень надмірно завищений у порівнянні з ситуацією.


Ситуативна тривога - це саме те явище, коли наше емоційне реагування на події виходить за межі норми. Наприклад, можливість промовистого виступу перед великою аудиторією або зустрічі з незнайомими людьми може викликати занепокоєння та тривогу у багатьох людей. Проте, коли така тривога переймає нас і в кожноденних ситуаціях, які не є надто небезпечними або загрозливими, вона може стати перешкодою для повноцінного життя.


Один із головних аспектів ситуативної тривоги - це перепрограмовання нашого мозку, яке відбувається через неприємний досвід або переживання небезпеки. Наприклад, якщо в дитинстві ми отримали кару після неправильної відповіді в школі, може сформуватися орієнтація на уникнення ризику, тривогу та перебільшену відповідальність за свої дії. Це може спричинити посилену тривогу навіть у дорослому віці, навіть якщо ситуація не є загрозливою або небезпечною.


Зрозуміло, що така тривога може впливати на якість нашого життя. Вона може обмежувати нашу можливість досягати своїх цілей, саботувати наші взаємини з іншими людьми та призводити до почуття безсилля та втоми. Тому важливо знати, як керувати ситуативною тривогою та зменшити її вплив на наше життя.


Один із способів зменшити ситуативну тривогу - це зрозуміти її корінні причини.


Аналізуйте свої думки та емоційний стан у небезпечних ситуаціях. Чи є реальні підстави для занепокоєння? Чи можливість негативних наслідків є насправді значимою? Багато разів усвідомлення того, що наша тривога не має об’єктивних підстав, допомагає зняти стрес та тривожність.


Додатково, рекомендується використовувати такі техніки, як глибоке дихання, медитація та профілактичний метод дефокусування. Ці методику спрямовані на те, щоб зосередитися на присутньому моменті, зменшити рівень тривоги та заспокоїти нервову систему. Важливо зайнятися регулярною фізичною активністю, що сприяє звільненню ендорфінів та зниженню тривожності.


Всупереч тому, що ситуативна тривога може нас обмежувати, необхідно пам'ятати, що ми маємо потужність впливати на неї. Знання про свій емоційний стан та використання методів зменшення тривоги є невід'ємними компонентами нашого здоров'я та благополуччя. Хочалося б бажати вам здійснення самоконтролю над ситуативною тривогою та зміцнення вашої емоційної стабільності!

Yorumlar


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"