top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Ситофобія: страх прийому їжі


Ситофобія - це страх перед прийомом їжі. Це психічний розлад, який може впливати на якість життя людини. Люди, що страждають від ситофобії, можуть відчувати тривогу, паніку та фізичні симптоми перед їжею, що призводить до відмови від прийому їжі або обмеження раціону харчування.


Причини розвитку ситофобії можуть бути різноманітними. Вони можуть включати травматичні події, такі як отруєння їжею або підстави, пов'язані з харчуванням. Також ситофобія може бути наслідком психологічних проблем, таких як тривога, депресія або екзистенційний страх.


Люди з ситофобією можуть досвіджувати різні симптоми, а саме:

1. Паніка або тривога перед їжею.

2. Фізичні симптоми, такі як швидке биття серця, потовиділення, тремтіння або запаморочення.

3. Відмова від їжі або обмеження раціону харчування.

4. Необгрунтовані почуття неприйнятності шматків їжі або певних видів продуктів.


Тепер, коли ми розуміємо основні ознаки ситофобії, давайте поговоримо про методи лікування цього розладу.


1. Психотерапія: Це один з найпоширеніших методів лікування ситофобії. Психотерапевт може сприяти зрозумінню коренів страху та працювати з пацієнтом, щоб поступово знизити тривогу, пов'язану з їжею.

2. Експозиційна терапія: Цей метод включає поступове введення пацієнта до ситуацій, пов'язаних з харчуванням, які викликають тривогу. Поступово збільшуючи інтенсивність і тривалість експозиції, люди з ситофобією можуть навчитися контролювати свою тривогу і подолати страх перед їжею.


3. Когнітивно-поведінкова терапія: Цей підхід ґрунтується на рефреймінгу негативних думок та переконань, пов'язаних з харчуванням. Пацієнт навчається змінювати свою поведінку та поступово відновлювати звичний раціон харчування.


4. Підтримка групи: Участь у групових сесіях з іншими людьми, що страждають від ситофобії, може надати пацієнту впевненості та сприяти подоланню страху. Обмін досвідом та підтримка оточення можуть бути дуже корисними.


Ситофобія є серйозним розладом, але з правильним лікуванням і підтримкою можна знизити тривогу і відновити нормальний раціон харчування. Якщо ви помічаєте, що ви чи кто-небудь з вашого оточення має подібні симптоми, рекомендується звернутися до кваліфікованого психотерапевта або лікаря для отримання консультації та допомоги.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page