top of page

Синдром деперсоналізації-дереалізації

Синдром деперсоналізації-дереалізації (СДД) - це розлад, який впливає на сприйняття і свідомість людини. Він характеризується відчуттям відсутності реальності у власному тілі та середовищі.

Люди, що страждають від СДД, можуть відчувати себе відділеними від своїх емоцій, думок і тіла, а також переживати світ навколо себе як неправдоподібний і нереальний.Симптоми СДД можуть бути різними, включаючи:


1. Дистанціювання від свого тіла: легкість та непослух з власним тілом, відчуття, немовби воно належить комусь іншому.


2. Відсутність емоційного відгуку: важко відчувати емоції, ніби у вас "відключений" емоційний фільтр.


3. Спотворення сприйняття реальності: світ може здаватися нереальним, зміщеним або малопристойним.


4. Відчуття ізоляції: важкість встановлення зв'язку з іншими людьми, неможливість відчути загальну реальність.Синдром деперсоналізації-дереалізації може бути спровокований різними факторами, такими як стрес, тривалий період високої тривожності, депресія, травма або вживання психоактивних речовин.


Люди, які стикаються з СДД, можуть відчувати значні труднощі у щоденному житті, в роботі та взаємодії з іншими людьми. СДД може суттєво погіршити якість життя і призвести до соціальної ізольованості.


Для діагностики і лікування СДД необхідно звернутися до професійного психіатра або психолога. Лікування може включати психотерапію, ліки та інші методи, які допомагають покращити сприйняття реальності та зменшити симптоми СДД.


Важливо пам'ятати, що СДД - це реальна проблема, і підтримка та розуміння з боку оточуючих можуть бути великою допомогою для тих, хто стикається з цим розладом.

Якщо ви або когось ви знаєте маєте симптоми СДД, рекомендується звернутися до медичного фахівця для отримання допомоги та підтримки.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page