top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Самоушкодження — це високоризикована поведінка, яка включає в себе нанесення шкоди фізичному самопочуттю або здоров'ю людини. Це може включати різні способи шкоди, такі як різання, удари, опікання, наркотичні речовини або намагання покінчити з життям.


Розглядаючи самоушкодження, важливо зрозуміти, що це не просто «крик про допомогу». Це серйозна проблема, яка може мати негативний вплив на фізичне та психічне здоров'я людини. Часто самоушкодження вважають одним з ознак психічних проблем, таких як депресія, тривожність чи психоз.


Однією з можливих причин самоушкодження є потреба знайти спосіб контролювання емоційного болю або негативних думок. Люди, які самоушкоджуються, можуть відчувати внутрішнє напруження, та шкодити собі стає для них способом зняти тиск або отримати миттєве полегшення.


Оскільки самоушкодження може мати серйозні наслідки для здоров'я, важливо надати допомогу тим, хто цим займається. Якщо ви помітили, що ваша або чиясь близька особа займається самоушкодженням, варто діяти. Поділіться своїми спостереженнями з довіреною особою або зверніться до професійного психолога чи психіатра, які зможуть надати підтримку та необхідну допомогу.


Уникнення суджень та вислуховування почуттів і думок людини, яка самоушкоджується, може бути першим кроком до допомоги. Не забувайте, що самоушкодження — це складна проблема, і необхідна професійна підтримка, щоб допомогти людині знайти більш адаптивні способи впоратися зі своїми емоціями.


Якщо ви або хтось, кого ви знаєте, маєте труднощі з самоушкодженням, негайно зверніться до медичного фахівця або телефонуйте на гарячу лінію, яка надає психологічну підтримку. Звертатися за допомогою — це сміливий та відповідальний крок для забезпечення свого здоров'я та благополуччя.

Теги:

댓글


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page