top of page

Самоствердження це процес усвідомлення та вираження власних потреб, думок, почуттів та переконань у відношеннях з іншими людьми. Це важливий аспект психічного здоров'я, що дозволяє особистості реалізувати свій потенціал та відчувати себе важливою та цінною. Самоствердження також сприяє побудові здорових міжособистісних відносин та формуванню позитивного внутрішнього відношення до себе.


Самоствердження – це ключовий психологічний процес, що визначається як активний спосіб вираження власних думок, почуттів та прагнень, не допускаючи їх упущення чи пригнічення під впливом зовнішніх чинників чи думок інших осіб.


Цей аспект особистісного розвитку має величезне значення в формуванні стабільної самосвідомості та гармонійних міжособистісних відносин. Здатність виражати себе та відстоювати власні переконання робить особу впевненою та допомагає у досягненні успіху у різних сферах життя.


Однак, важливо розрізняти самоствердження від агресії чи надмірної самовпевненості. Це складний процес, що включає в себе баланс між відкритістю до інших точок зору та здатністю висловлювати власні.


Приклад ситуації самоствердження


Нехай вам пропонують участь у новому проекті, але ви маєте резервації стосовно деяких аспектів. Здатність чесно та відверто обговорити свої побоювання, пропонуючи конструктивні рішення, – це приклад успішного самоствердження.


Усвідомлення власних потреб та вміння їх виразити – це перші кроки на шляху до побудови здорових стосунків та досягнення особистого й професійного росту.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page