top of page

Різниця між психологом та психотерапевтом: розкриваємо сутність професій


У сфері психологічної допомоги і підтримки можуть існувати різні професії, що викликають плутанину серед звичайних людей. В одній з найпоширеніших плутанин - це розрізнення між психологом та психотерапевтом. Чим вони відрізняються одне від одного? В даній статті ми розкриємо сутність кожної з професій, щоб допомогти усвідомити їх різницю та унікальні функції.


Психолог:

Психолог - це професійний фахівець, який вивчає людську поведінку, цінності, емоції, мислення та способи, за допомогою яких люди розв’язують свої проблеми. Він має високу кваліфікацію та знання в галузі психології, його основна задача - розуміти клієнта, допомагати зрозуміти себе та вирішувати наболілі проблеми.


Основна роль психолога включає:

1. Діагностика і оцінка психологічного стану клієнта шляхом проведення тестів, інтерв'ю та спостережень.

2. Надання консультацій та індивідуального супроводу клієнта в управлінні емоціями, стресом, стосунками і вирішенні особистих проблем.

3. Викладання навичок саморозвитку та самопізнання.

4. Проведення наукових досліджень, розвиток нових підходів та методик у психологічній практиці.


Психотерапевт:

Психотерапевт - це фахівець, який спеціалізується на наданні підтримки та лікування психологічних проблем та розладів. Психотерапевт використовує різні техніки та методики з метою допомогти клієнту змінити свої негативні мислі, емоції та поведінку, щоб покращити якість життя.


Основна роль психотерапевта включає:

1. Оцінка та діагностика психологічного стану клієнта, включаючи виявлення та розробку плану лікування.

2. Проведення сесій психологічного лікування, включаючи індивідуальні, групові чи сімейні сесії.

3. Використання психотерапевтичних методик, таких як когнітивно-поведінкова терапія, гештальт-терапія, психоаналітична терапія тощо.

4. Врахування етичних стандартів і забезпечення конфіденційності для клієнта.Хоча психологи та психотерапевти співпрацюють у сфері психологічної допомоги, їх роль та особливості професії різняться.

Психолог більше спрямований на роботу з розумінням проблем та використанням психологічного знання, під час тоді як психотерапевт фокусується на зміні та поліпшенні психічного стану клієнта.

Обидва фахівці мають великий вплив на життя людей та допомагають управляти своїми емоціями, проблемами і вирішенням конфліктів. І незалежно від того, чи ви звертаєтесь до психолога чи психотерапевта, ці фахівці готові надати вам необхідну підтримку, сприяючи вашій гармонії та саморозвитку.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page