top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Роль типів лідерства у визначенні поведінки членів групи


Введення:

Світ психології постійно розширюється за допомогою проведення різноманітних експериментів, спрямованих на вивчення поведінки особистості в групових ситуаціях. Один з найвідоміших експериментів, який відіграв важливу роль у розвитку теорії поведінки в групах, є дослідження К. Левіна, Р. Липпіта та Р. Уайта. Цей експеримент допоміг встановити зв'язок між типами лідерства і поведінкою членів групи. У цій статті ми розглянемо основні результати цих експериментів і їх вплив на сучасну психологічну теорію.


Опис експериментів:

Експеримент, проведений К. Левіном, Р. Липпітом та Р. Уайтом, базувався на формуванні групи і вивченні впливу типів лідерства на поведінку її членів. Для цього групи учасників були складені з 10 осіб, серед яких були як лідери, так і послухняні члени групи. Лідерів було розділено на дві категорії: демократичні лідери, які розглядали учасників як рівноправних учасників процесу прийняття рішень, та авторитарні лідери, які контролювали прийняття рішень і наказували їх членам групи.


У результаті експериментів було встановлено, що тип лідерства має значний вплив на поведінку членів групи. Групи з демократичним лідерством проявляли більшу кількість позитивної і спільної активності, демонстрували вищий рівень творчості і задоволення від роботи. З іншого боку, групи з авторитарним лідерством були більш пасивними, менш самодостатніми і менш задоволеними від роботи.


Вплив результатів:

Ці експерименти К. Левіна, Р. Липпіта та Р. Уайта мають важливе значення для подальшого розвитку теорії поведінки в групах. Вони наголошувати, що стиль лідерства впливає на мотивацію, комунікацію та задоволення в групі. Ці відкриття стали основою для подальших досліджень, спрямованих на вивчення впливу інших факторів на поведінку особистості в групах.


Заключення:

Експерименти К. Левіна, Р. Липпіта та Р. Уайта надали важливі відомості про взаємозв'язок між типами лідерства та поведінкою членів групи. Вони показали, що демократичній лідерство сприяє активності, творчості та задоволенню в групі. Водночас, авторитарний стиль лідерства призводить до пасивності та меншої самодостатності членів групи. Ці результати стали основою для подальшого розвитку теорії поведінки в групах і використовуються в сучасній психологічній практиці для розуміння та вдосконалення роботи груп.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page