top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Розгальмованість при деменції


Деменція є серйозним неврологічним захворюванням, яке впливає на когнітивні функції і поведінку людини. Однією з часто зустрічаються поведінкових змін у пацієнтів з деменцією є розгальмованість. Вона відображається у відсутності контролю над імпульсивними діями і незміркованій реакції на подразники. У даній статті ми розглянемо основні ознаки розгальмованості при деменції, причини її виникнення та методи управління цими поведінковими змінами.Ознаки розгальмованості при деменції:


1. Неспособність контролювати імпульсивну поведінку: пацієнти можуть діяти без попередньої обдумки, кидатися на речі або небезпечні ситуації без належного розуміння наслідків.


2. Неспроможність тримати емоційну реакцію під контролем: пацієнти можуть виявляти емоційну переповненість, розпач, лютість або ейфорію без видимих на те причин.


3. Руйнівна або агресивна поведінка: пацієнти можуть атакувати фізично з ніякої справжньої причини або знищувати предмети навколо себе без належного контролю.Причини розгальмованості при деменції:


1. Пошкодження мозкових структур: деменція може призводити до ураження певних ділянок мозку, відповідальних за інгібіцію і контроль імпульсивної поведінки.


2. Зміни в хімічному складі мозку: неконтрольовані викиди нейромедіаторів, таких як серотонін і допамін, можуть спричиняти розгальмованість.


3. Ефекти стигми та стресу: пацієнти з деменцією можуть відчувати стрес, стигму або незрозуміння з боку оточення, що може призводити до збільшення поведінкових вибухів.Методи управління розгальмованістю при деменції:


1. Установлення структури та розкладу: створення регулярного розкладу дня, включаючи час для виконання рутинних завдань і відпочинку, може допомогти управляти розгальмованістю.


2. Розробка стратегій копінгу: навчання пацієнтів ефективним стратегіям управління емоціями та імпульсивними діями може знизити рівень розгальмованості.


3. Забезпечення фізичної безпеки: створення безпечного оточення, включаючи захист від травм та доступ до небезпечних предметів, може зменшити наслідки розгальмованої поведінки.


Розгальмованість при деменції є однією з нетривіальних поведінкових змін, з якими стикаються родичі та доглядачі пацієнтів.


Розуміння основних ознак, причин та методів управління цими змінами може допомогти у встановленні належного середовища для пацієнтів з деменцією.


Дбайливий підхід, належні навички та психосоціальна підтримка можуть сприяти покращенню якості життя пацієнтів і забезпечити безпеку для всіх учасників.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page