top of page

Ректофобія: страх не мати стільця


Запевнено багато з нас знайомі зі страхами та фобіями. Але ви чули про ректофобію? Це особливий вид фобії, пов'язаний зі страхом не мати стільця. Давайте детальніше розберемося у цьому психологічному явищі.


Що таке ректофобія?


Ректофобія - це психічне розладення, яке характеризується нав'язливим страхом втратити здатність до дефекації або не мати стільця. Люди, які страждають від ректофобії, можуть відчувати тривожність, страх перед недостатністю або втратою контролю над фізичним процесом екскреції.


Причини ректофобії


Причини ректофобії можуть бути різноманітні і включати:

1. Травматичний досвід: Люди, які пережили травматичні ситуації, пов'язані зі стільцем або дефекацією, можуть розвинути ректофобію. Наприклад, негативний досвід в громадському туалеті або випадок екскрементів, що непередбачено виходять, можуть спричинити цю фобію.

2. Психологічні фактори: Анксіозні розлади, такі як загальний тривожний розлад або панічний розлад, можуть бути пов'язані з ректофобією. Також малодоступне суспільство, в якому розмови про стілець є незручними або забороненими, можуть сприяти розвитку цього страху.

3. Генетичні та біологічні фактори: Деякі дослідження показують, що генетичні та біологічні фактори можуть впливати на схильність до ректофобії.


Симптоми ректофобії


Особи, що страждають від ректофобії, можуть відчувати наступні симптоми:

- Панічний страх перед втратою стільця.

- Зітхання, пітливість, нудота або блювота при думці про втрату контролю.

- Уникнення громадських туалетів або місць, пов'язаних з дефекацією.

- Постійна тривога та загальне незадоволення зі своїм фізичним станом.

- Соціальна ізоляція та обмеження в деяких активностях.


Лікування ректофобії


Ректофобія - серйозне психічне розладення, яке може суттєво вплинути на життя людини. Професійна психологічна допомога може бути необхідною для подолання цієї фобії. Лікар може використовувати різні методи лікування, такі як психотерапія, когнітивно-поведінкова терапія або медикація, для покращення стану пацієнта.Ректофобія - це страх, який необхідно серйозно враховувати та діагностувати. Як і в більшості фобій, ректофобію можна успішно лікувати за допомогою відповідної медичної і психологічної підтримки. Щоб подолати цей страх, важливо звернутися до кваліфікованого фахівця, який надасть необхідну допомогу та розробить індивідуальний план лікування.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"