top of page

Рейтингова шкала це інструмент в психології, який використовується для вимірювання і оцінки рівня частоти або інтенсивності певних характеристик або властивостей, що виникають у суб'єкта. Рейтингова шкала дозволяє загальну кількісну оцінку даної характеристики шляхом встановлення певного порядку або ранжування об'єктів відповідно до деякої категорії.


Основними характеристиками рейтингових шкал є:


1. Порядок: рейтингові шкали встановлюють порядок між об'єктами, які оцінюються. Це дозволяє визначити, який об'єкт має вищий ранг, а який - нижчий.


2. Відстань: рейтингові шкали можуть відображати рівень віддаленості або відмінності між оцінюваними об'єктами. Якщо шкала має розмітку зі значеннями, то вона може вказувати, наскільки відрізняються між собою різні об'єкти.


3. Рівень: рейтингова шкала може мати конкретні значення, які використовуються для оцінки кожного об'єкта окремо. Наприклад, від 1 до 10, де 1 - найнижчий рівень, а 10 - найвищий рівень.


Рейтингова шкала може бути використана для оцінки широкого спектру характеристик у психології, таких як симптоми, стан емоційної добробуту, рівень задоволеності життям, рівень стресу та інші аспекти психологічного функціонування. Цей інструмент дозволяє дослідникам отримати кількісні дані для подальшого аналізу і порівняння результатів досліджень.

Теги:

Commentaires


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page