top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Підвищений рівень енергії при манії: ознаки і наслідки


Манія є одним із основних симптомів біполярного афективного розладу, який характеризується епізодами надмірного підвищення настрою, енергії і активності.

Люди, що переживають манію, можуть відчувати ейфорію, посилену силу і впевненість у своїх силах. Однією з головних ознак манії є значне підвищення рівня енергії.


Ознаки підвищеного рівня енергії при манії можуть включати:


1. Ексцесивна активність: Люди, що перебувають у стані манії, можуть почувати незмірну енергію і потребувати лише кількох годин сну, тоді як звичайно для них необхідно значно більше часу. Вони можуть займатися безліччю справ одночасно, відчувати нездоланну моторошність і постійно рухатися.


2. Говоріння швидко і багато: Люди з манією часто говорять надмірно швидко та безупинно. Їхні думки перебігають на великій швидкості, вони можуть стрибати від однієї теми до іншої, та висловлювати безліч ідей, не завершуючи жодну з них.


3. Збільшена активність і труднощі зі зосередженням: Люди, що перебувають у стані манії, можуть демонструвати надмірну активність, не зважаючи на втому. Вони можуть бути непосидючими, постійно в русі і займатися безліччю проектів одночасно. Однак, наслідком цієї енергії можуть бути труднощі зі зосередженням на конкретній задачі або завершенням розпочатих проектів.


4. Підвищений настрій і ейфорія: Люди з манією можуть відчувати надмірне піднесення настрою, ейфорію та радощі. Вони можуть бути багатоекспресивними, посміхатися, сміятися без причини і перекручувати реальність у свою користь.


Втім, підвищений рівень енергії при манії може мати й свої наслідки. Наприклад, надмірна енергія може призвести до ризикової поведінки, неправильного вживання медикаментів або алкоголю, необдуманих фінансових рішень, а також до проблем у стосунках з близькими людьми.


Якщо ви помічаєте у собі або у когось іншому ознаки манії, важливо звернутись до професіонала, такого як психолог або психіатр, для професійної оцінки та надання необхідної підтримки і лікування. Професіонал може запропонувати корисні стратегії для управління підвищеним рівнем енергії і зменшення наслідків манії.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page