top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психічні та поведінкові розлади, пов'язані з вагітністю, пологами та післяпологовим періодом


Вагітність і пологи - це фізіологічний процес, який супроводжується різними фізичними і емоційними змінами в організмі жінки.


Однак, іноді цей період може також бути складним з психічної точки зору і викликати психічні та поведінкові розлади. Для багатьох жінок, це може бути незвичайним і стресовим періодом, який вимагає особливої уваги та підтримки.


Одним з найрозповсюдженіших психічних розладів, пов'язаних з вагітністю, є депресія. Вагітність може призвести до змін в рівні гормонів і хімічних реакцій мозку, що може вплинути на настрій та емоційний стан жінки. Емоційний стрес, низьке самоповага і невпевненість у себе також можуть спричинити розвиток депресії під час вагітності і після пологів.


Інший психічний розлад, що може виникнути в цей період, - це тривожність. Жінки можуть відчувати тривогу щодо свого здоров'я і здоров'я майбутньої дитини, страх перед пологами, боязнь стати матір'ю або невпевненість у своїх здібностях. Це може призвести до тривожних атак, панічних розладів або загострення існуючих тривожних розладів.


Біполярний розлад також може викликати проблеми під час вагітності та пологів. Цей розлад характеризується змінами настрою від ейфорії до депресії. Вагітність може впливати на ці зміни настрою, що робить управління розладом складнішим завданням.


Окрім психічних розладів, пов'язаних з вагітністю, пологами та післяпологовим періодом, можуть виникати й поведінкові розлади. Наприклад, жінки можуть відчувати емоційну незрілість, істеричність або імпульсивність. Є також ризик розвитку розладів споживачів алкоголю або наркотиків, якщо жінка вживала їх до вагітності і не змогла припинити під час вагітності.


Важливо розуміти, що психічні і поведінкові розлади, пов'язані з вагітністю, пологами та післяпологовим періодом, можуть вплинути не тільки на саму жінку, але й на її взаємодію з дитиною і родинними відносинами. Тому важливо шукати допомогу від медичних фахівців, які можуть надати підтримку і лікування.


Залучення психотерапевтів, підтримка від партнера і родини, способи релаксації та самодогляд можуть допомогти жінкам з психічними та поведінковими розладами під час цього періоду. Важливо наголосити на тому, що такі розлади є тимчасовими і здатними до лікування, і що вагітність і пологи можуть бути щасливими та задовільними для багатьох жінок, незважаючи на ці труднощі.


Пам'ятайте, що кожна жінка має право на підтримку і лікування у випадку психічних і поведінкових розладів, пов'язаних з вагітністю, пологами та післяпологовим періодом. Не соромтеся звернутися за допомогою та вести відповідне лікування для забезпечення свого фізичного та психологічного благополуччя.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page