top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психічна структура це


Психічна структура – це концептуальна модель, що допомагає розуміти складові та взаємозв'язки психічних процесів та явищ. Вона базується на розумінні людської психології і використовується у психоаналітичній, психологічній та інших наукових дисциплінах, що вивчають людську психіку.


Одна з найвідоміших моделей психічної структури була розроблена Зигмундом Фрейдом, відомим австрійським психоаналітиком. Він виділив три основні компоненти психіки: "ід", "еко" і "суперего". Ці компоненти представляють себе різні аспекти нашої свідомості та безсвідомості.


Почнемо з "іда", що визначається як безсвідома інстинктивна складова психічної структури. "Ід" працює за принципом задоволення – він виражає наші бажання, прагнення, агресію та сексуальні потреби. Це є найбільш примітивна частина психічної структури, яка існує з народження і зосереджена на миттєвому задоволенні.


Другим компонентом є "еко", яке представляє свідому або усвідомлену частину психіки. "Еко" функціонує за принципом реалістичної орієнтації і враховує обмеження та вимоги зовнішнього світу. Воно впливає на прийняття рішень та формування поведінки, контролюючи дії, споглядаючи минуле та спрямовуючи на майбутнє.


Суперего є третім компонентом психічної структури і відображає нашу моральну сферу. Це внутрішній голос, який нагадує нам норми та цінності, що набулися з дитинства. "Суперего" часто виступає в ролі внутрішнього критика, використовуючи почуття провини та обов'язку для контролю над "ідом".


Психічна структура Фрейда не є єдиною та універсальною моделлю. Інші та сучасні психологічні теорії також використовують власні концепції психічної структури, пропонуючи відмінні аспекти та підходи.


Розуміння психічної структури може бути корисним для осмислення та вивчення людської поведінки. Воно допомагає зрозуміти роль різних аспектів психіки, їх вплив на наше сприйняття, мислення та реакції. Розуміння цих компонентів може сприяти індивідуальному розкриттю і розвитку, а також полегшити взаємодію з іншими людьми.


На завершення, важливо зауважити, що психічна структура є складною, динамічною та індивідуальною. Кожна людина має свої особливості та унікальність в психічній організації. Розуміння психічної структури є лише одним зі шляхів для пізнання та аналізу людської психіки.

Теги:

Commenti


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page