top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психотичние симптоми при деменції


Деменція - це хронічне невиліковне захворювання, яке впливає на функцію мозку та пам'ять особи. Одним з характерних симптомів деменції є психотичні розлади. Вони можуть змінювати сприйняття світу людиною і спільність з реальністю. У цій статті ми розкриємо, що саме означає психотичні симптоми при деменції.Означення психотичних симптомів:

Психотичні симптоми - це зміни сприйняття, мислення та поведінки, які змінюють спосіб сприйняття світу. Вони можуть включати галюцинації (сприйняття нереальних об'єктів або звуків), параноя (надмірна підозрілість), дезорієнтацію (відчуття втрати орієнтації у просторі та часі) та рухові розлади. Психоз при деменції може бути дуже тяжким для пацієнта та його родини, тому розуміння та підтримка надзвичайно важливі.Головні види психотичних симптомів при деменції:


1. Галюцинації: Це фалшиві сприйняття, такі як візуальні, слухові або навіть нюхові сприйняття, які не мають основи в реальності. Людина з деменцією може бачити, чути або навіть відчувати запахи нереальних об'єктів.


2. Параноя: Це надмірна підозрілість та невіра в інших людей або віру в те, що її хтось переслідує або хоче їй завдати шкоди. Людина може переконуватися, що оточуючі її зглядаються, планують її досліджувати або навіть убити.


3. Дезорієнтація: Це почуття втрати орієнтації в просторі і часі. Людина з деменцією може страждати від нездатності зорієнтуватися в своїй власній квартирі, забувати своє ім'я або навіть не розуміти, в якому році знаходиться.


4. Рухові розлади: Психотичні симптоми можуть також впливати на рухову функцію пацієнта. Це включає пошарпаність рухів, нестримність, невпевненість у ходьбі та тремтіння рук. Це може призвести до загрози травм і погіршення самостійності.Коригувальні заходи та підтримка:

Важливо знати, що психотичні симптоми не є наміреними або контрольованими з боку пацієнта. Вони суттєво впливають на якість життя та самопочуття людей з деменцією. Тому роль родини та медичних працівників полягає в наданні підтримки та допомоги пацієнту.


Основні підходи до керування психотичними симптомами при деменції включають використання фармакологічних препаратів, психологічну підтримку та соціальну включеність. Щоб забезпечити ефективне лікування, важливо співпрацювати з медичними фахівцями та забезпечити пацієнта розумінням, турботою та відповідним середовищем для життя.Психотичні симптоми при деменції можуть становити велике виклик для пацієнтів та їх родин. Розуміння цих симптомів і надання належної підтримки можуть значно поліпшити якість життя хворої людини. Медичні працівники та родичі повинні працювати разом, щоб забезпечити безпеку, комфорт та добробут пацієнтів, а також зберегти їх гідність та самостійність найбільше, як це можливо.


Запитайте у свого лікаря або медичного фахівця про можливі методи допомоги та підтримки, специфічні для вашої ситуації. Це допоможе зменшити вплив психотичних симптомів і дати вам та вашому близькому людині краще розуміння загального уявлення про деменцію та її симптоми.


Пам'ятайте, що важливо не лише допомагати людям з деменцією, але й зрозуміти їх, бути людяними та підтримувати їх у їх шляху боротьби зі схворіллю.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page