top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

🤔 Психосоматика чи ні?


Мені часто ставлять це питання люди, які тільки десь почули цей термін та почали цікавитися темою здоров'я. А ще такі запитання турбують: Чому ми хворіємо? Як не допускати захворювання? Але все по порядку, давайте занурюватися в цю неймовірно цікаву та важливу тему поступово.


💬 Знаєте, коли ми купуємо пральну машину, наприклад, то до неї є інструкція по користуванню. І ми знаємо , як з нею поводитися, щоб вона працювала довго. До нашого організму інструкції немає, тому ми поводимося з ним, як прийдеться, як навчилися. Ми маємо поверхневі знання: не можна курити, пити алкоголь, їсти солодке, але зовсім не вчилися тому, як внутрішній світ (наша психіка) пов'язана з тілом та мозком.


↪️ Тому давайте розбиратися, та коли в нас буде інформація про функціювання нашого організму, то це вже змінить ставлення до хвороб та здоров'я в цілому.


🧩 Отже, зараз покажу, як працює наш довершений організм. Уявіть перед собою людину, яку дуже любите. Це може бути чоловік, дитина,наприклад. Відчуйте її запах, почуйте рідний голос, доторкніться до неї. І слідкуйте за собою: які емоції? як реагує тіло? Я впевнена, що це дуже приємні відчуття радості, ніжності, а в тілі - тепло, розслаблення. А зараз уявіть людину, яка вас образила, зробила боляче. Ось ця людина підходить ближче і ближче до вас. Що зараз з вами відбувається? Можливо піднялися негативні почуття, а тіло напружилося, можливо затисло в грудях чи животі.


👉 Ось це і є психосоматика - зв'язок емоції з тілом. Психосоматика вивчає, яким чином запускаються хвороби в нашому організмі, враховуючи стан психіки. Прикро, що будь-який лікар в поліклініці не запитає вас про почуття, конфлікти, які носите всередині, не врахує ваш психологічний стан, а тільки буде призначати ліки для тіла.

То я думаю, що ви вже зрозуміли: будь-який симптом чи діагноз є психосоматика, бо людина - це "набір" думок, емоції, стратегій поведінки. В тілі ми спостерігає вже кінечний результат наших почуттів та думок. Перш ніж проявитися в органі у вигляді симптому, процес йшов у внутрішньому світі людини. Можна сказати, що вона вже хворіла на рівні душі, а потім побачила в тілі видиме проявлення.


👩‍🔬 Традиційна медицина дослідила, довела та офіційно признала 7 хвороб, які можно вважати психосоматичними. Їх називають Чикагською семіркою:

виразка шлунка;

гіпертонія;

бронхіальна астма;

ревматоїдний артрит;

запальне захворювання кишечника;

гіпертиреоз;

атопічний дерматит.


💬 Отже тепер ви знаєте, що психосоматика - це проявлення наших емоцій через тіло, а емоції запускаються внаслідок думок, що постійно генерує мозок. Тому слідкуйте за своїми думками та емоціями, щоб тіло було розслабленим та здоровим. В наступних дописах розберемо механізм утворення хвороби в тілі, тоді ви зможете контролювати роботу вашого організму.


Commentaires


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page