top of page

Психологічний експеримент: Вивчення неусвідомленої регуляції поведінки, обумовленої праймінгом


В психології, експерименти часто використовуються для вивчення різних аспектів людської поведінки та сприйняття. Один із таких важливих експериментів був проведений у 1996 році Джонатаном Баргом, Меллісою Чен та Ларрі Барросом. Цей експеримент досліджував вплив неусвідомленої регуляції поведінки, зумовленої праймінгом. Результати цього дослідження розкрили цікаві аспекти, що спрямовують наше поведінкове реагування у психологічних стимулах.


Експеримент мав на меті дослідити, як певний тип інформації може впливати на реакцію людини, навіть коли ця інформація сприймається неусвідомлено. Для досягнення цієї мети, дослідники використовували метод праймінгу - підсвідоме впливання на усвідомлення та поведінку людини.


Експеримент включав в себе дві головні фази. На початку, учасники експерименту задавались завданням розшифрувати відожмування зображень (наприклад, розпізнати слово, яке спрямоване вертикально вниз або горизонтально вправо). Під час цієї фази дослідники підміняли прайм-стимул, який був показаний на короткий проміжок часу перед основним завданням. Прайм-стимулом могло бути позитивне, нейтральне або негативне слово.


Після першої фази, учасникам пропонували завдання, що вимагало прояву агресії: вони мали нанести шок супостатеві, якщо той робить помилку. Під час цієї фази дослідники спостерігали рівень агресивності та поведінки учасників в залежності від типу прайм-стимулу, який був показаний раніше.


Результати експерименту показали, що негативний прайм-стимул діяв як підтримуючий фактор агресивної поведінки, тоді як позитивний прайм-стимул проявляв заспокійливий ефект. Учасники, які були під впливом негативного прайм-стимулу, показували більшу схильність до прояву агресії у порівнянні з тими, кому показали позитивний прайм-стимул.


Цей експеримент дозволяє нам краще зрозуміти, як психологічні стимули можуть впливати на наше підсвідоме регулювання поведінки. Враховуючи це, ми можемо стати більш усвідомленими щодо того, як нас впливають зовнішні фактори, і навчитися краще контролювати свою реакцію на них.


Цей дослід відкриває двері для подальших досліджень в галузі психології поведінки та сприйняття. Вивчення неусвідомленої регуляції поведінки є важливим кроком в розумінні людської природи та може мати велике значення при застосуванні в практичних ситуаціях, таких як покращення самоконтролю та управління емоціями.


Надіявся, що ця стаття вам була корисною для розуміння психологічних експериментів і їх впливу на нашу поведінку та реакцію. Усвідомлений аналіз психологічних досліджень може принести нам багато цінної інформації про людську натуру та допомогти нам забезпечити здорову та збалансовану психіку.

Commentaires


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page