top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Психодинамічна теорія це

Психодинамічна теорія є однією з найвідоміших та найвпливовіших психологічних теорій, розроблених Зігмундом Фрейдом. Вона вивчає внутрішні конфлікти та несвідомі процеси, які впливають на наше психічне функціонування і поведінку. Ця теорія стверджує, що багато з наших непересічних проявів мають корені у нашому несвідомому.


Основноприпущення психодинамічної теорії полягає в тому, що наша психіка складається з трьох рівнів: свідомого, передсвідомого та несвідомого. Свідомий рівень включає те, про що ми свідомо мислимо і сприймаємо. Передсвідомий рівень включає таємниці та пам'ять, які можуть бути відкриті свідомості при правильних обставинах. Несвідомий рівень включає ті знання, думки, побажання та травми, про які ми не знаємо або несвідомо підтримуємо у себе.


Фрейд також виділяв внутрішні сили, що впливають на наше психічне становище. В основі психодинамічної теорії лежать троє ключових сил: Ід, Его та Суперего. Ід представляє наші базові інстинкти та прагнення задовольнення, Его виступає як посередник між Ідом та реальностію, а Суперего представляє наш внутрішній критик, який формується на основі норм і цінностей суспільства.


Історії з дитинства та наші непережиті переживання можуть впливати на нашу поведінку та емоції навіть підсвідомо. Психодинамічна теорія розглядає ці непережиті переживання як основний стимул для розвитку психічних проблем. Фрейд проаналізував багато випадків і дійшов висновку, що багато незадоволених бажань та конфліктів з дитинства можуть вплинути на нашу поведінку та психологічне самопочуття у подальшому житті.


Іншою важливою частиною психодинамічної теорії є механізми захисту. Ці механізми включають в себе такі явища, як заперечення, раціоналізація, переміщення та інші, які допомагають нам прикривати свої неприємні думки та побажання. Але вони також можуть призводити до виникнення психічних проблем у випадках, коли ми стикаємося з неможливістю використати адекватний механізм захисту.


Психодинамічна теорія цікава тим, що насамперед наголошує на важливості несвідомого та нашого дитинства в розумінні психічних проблем. Вона пропонує поглянути на нас, як на цілісну, складну систему, де кожний аспект нашого життя може впливати на наший психічний стан. Враховуючи це, психодинамічна теорія надає інструменти для розуміння та розкриття непережитих переживань, а також для зняття психологічних проблем, що можуть виникати внаслідок внутрішнього конфлікту.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page