top of page

Про те, як працює травма 📚


🙌 Травма глибоко відбивається в нейронних зв'язках та нервовій системі. Травматичні симптоми переживаються повторно у суб'єктивному сприйнятті сьогодення та виявляються у вигляді хворобливих відчуттів, емоцій, спотворень сприйняття. Нейронні тригери травматичних станів спрацьовують, коли у поточному середовищі виникає навіть слабка асоціація, несвідомого нагадування мозку про травматичні події, пережиті раніше.


👉 Це активує старі, добре опрацьовані гіперактивні нейронні зв'язки. Наприклад ,якщо пережив емоційне байдужість у дитинстві здається ,що оточуючі не звертають нього увагу ,у нього можуть виникнути непропорційно гострі почуття знедоленості ,кинутості і сорому.


🧐 Мозок, психіка та нервова система при сприйнятті тригера знову і знову відтворюють травму минулого в теперішньому. Травми минулого, насправді існують не в минулому, а продовжують жити в сьогоденні і сильно впливати на поточний досвід, якщо не зробити інтенсивну роботу.


🧩 На щастя, мозок має неймовірну нейропластичність і протягом життя може змінюватися. За останні десятиліття дослідження в галузі мозкового сканування, молекулярної біології, нейробіології та епігенетики показали, що тривала психотерапія змінює і модифікує синаптичну пластичність, метаболізм нейротрансмітерів і навіть експресію генів.

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"