top of page

🧩 Про те, що відбувається в терапії


✍️ Кларк Юлія,@Clark_Yuliia психолог-консультант, фахівець з гештальт-терапії


Коли я рекомендую комусь зі знайомих (по їхньому запиту) терапевта, перше питання, яке ставлять: "А як це взагалі відбувається? Що я маю робити на прийомі у психолога?". Збираючись на свою першу зустріч з психологом багато років тому, я й сама задавалась таким питанням.

🙏 Уявлення про те, як відбувається зустріч у психолога, формується по кінокартинах (особисто я думала, чи потрібно мені буде лежати на дивані чи ні, виявилось, що сидіти навпроти на диванчику - норм)


👉 Що можна робити в кабінеті психолога:


1️⃣ Ви можете поставити питання психологу: про освіту, організацію терапевтичної діяльності, вартість та особливості модальності, в якій працює психолог, обговорювати зручний час для зустрічі, перепитувати, якщо вам не зрозуміла відповідь, або інтервенція психолога не була зрозуміла тощо.


2️⃣ Вам психолог також буде ставити питання, першим з них, наприклад, може бути: "Про що хотіли б поговорити сьогодні..?"


3️⃣ Існує правило СТОП, тобто ви можете не відповідати на питання, на які важко, боляче, не хочеться відповідати саме зараз/ніколи.


4️⃣ Існує місце експерименту (наприклад “порожній стілець” в гештальт-терапії) та психологічним тестам, якщо даєте на те свою згоду.


5️⃣ Існує місце для відвертості почуттів. Ви можете плакати, сваритися, ставити риторичні питання, радіти та сміятись, злитись, говорити про ненависть та образу, про сором та провину - тобто маєте право на всі свої почуття.


6️⃣ Психолог ставить питання по темі вашого запиту, проте тему сесії визначати Вам...


7️⃣ Тільки Ви вирішуєте, скільки зустрічей вам потрібно. Психолог не має заздалегідь визначати кількість сесій та обіцяти результат через 2-5-10 сесії (тільки якщо ви не домовлялись бути кейсовим клієнтом на 10, 15 або 20 зустрічей). Проте необхідно повідомити терапевту про те, що залишаєте терапію та домовитись про останню, завершальну зустріч.


8️⃣ Терапевт не дає порад, проте можуть бути рекомендації. Ваша свобода - користуватись цими порадами або ні.


9️⃣ Терапевт точно Вас не оцінює та не засуджує, ваша історія, яка б вам незначна або абсурдна не здавалась, привела вас на зустріч, отже є важливою для терапевта.


🔟 Наприкінці сесії консультант з вами може обговорити певні підсумки сесії, наступну зустріч, або ні (якщо потрібен час на роздум та/або подальший пошук вашого терапевта).


🙏 Запам'ятайте, що час в кабінеті психолога або онлайн зустрічі - цей час для Вас та про Вас. Запрошую цей час працювати разом.

З повагою, Юлія КларкComments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"