top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Проектування це психологічний механізм, який полягає в непритаманному особистості приписуванні своїх власних думок, почуттів, мотивів чи характеристик іншій особі чи об'єкту. Цей процес може мати як позитивний, так і негативний вплив на сприйняття реальності.


Проектування може виникнути у ситуаціях, коли людина неспроможна впоратися з власними почуттями чи конфліктами, і намагається "перекинути" їх на інших. Наприклад, особа, яка має комплекс непевності, може намагатися приписати цей комплекс іншій людині, намагаючись зробити її відповідальною за власні почуття.


Механізми проектування


Існують кілька механізмів, які можуть викликати проектування:


1. Відмова від власних почуттів. Людина може відмовитися визнати власні неприємні почуття або думки і намагатися приписати їх іншій особі.


2. Перенос. Цей механізм полягає в тому, що особа може переносити свої почуття чи власний досвід на інші об'єкти чи особи.


3. Ідентифікація. Особа може ідентифікувати себе з іншою особою, намагаючись зробити її схожою на себе.


Наслідки проектування


Проектування може мати різноманітні наслідки для особистості. Воно може призвести до непорозумінь у міжособистісних відносинах, конфліктів та негативних емоційних реакцій.


Як подолати проектування?


Важливо розпізнати цей механізм у собі та намагатися раціонально оцінити ситуацію перед тим, як приписувати іншим свої власні почуття та думки.


В заключення, проектування - це складний психологічний механізм, який може виникати в різних ситуаціях. Важливо бути свідомим цього явища та намагатися раціонально його аналізувати. Надіємося, що ця стаття була корисною для вас у розумінні проектування в психології.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”