✍️ Олеся Вороніна, психолог в напрямку Транзактний аналіз, КПТ, арт-терапія
Без конфліктів жити неможливо, це спосіб окреслити та продемонструвати свої межі. Через конфлікт ми, як не дивно, досягаємо згоди. Але це потрібно робити екологічно та без згарища. Причина будь-яких розбіжностей може бути:
1️⃣ У спотворенні комунікації
Коли людина неправильно зрозуміла іншого і замість того, щоб перепитати і уточнити нападає або ображається.
2️⃣ Розбіжність очікувань та реальності
Образа і претензії до людини, яка і не підозрювала, що від неї чекають якихось дій чи слів. Це коли замість відкритої та спокійної заяви про свої потреби, є ілюзія, що хтось здогадається сам про них чи робитиме так, як я придумав у себе в голові.
3️⃣ Підміна справжніх емоцій
Людина відчуває злість, але демонструє образу, відчуває образу, а видає претензію, відчуває страх, проте виявляє байдужість тощо. І тоді вона не може отримати те, чого потребує від іншої людини, виникають непорозуміння, почуття незадоволення з одного боку і почуття несправедливості в іншої.
4️⃣ Невміння бути близькими
Коли замість відкритого, щирого діалогу людина використовує маніпуляції та психологічні ігри.
5️⃣ Проекція
Додумування за іншого замість того, щоб спитати напряму. Людина не піддає сумніву свої висновки і не перевіряє ще раз. При цьому наділяє своїм психологічним змістом мотиви свого опонента (проекція)
6️⃣ Зіткнення інтересів
Ну тут все ясно, проте конфлікту може і не бути, якщо люди вміють екологічно їх вирішувати і домовлятися.
🙏 Ну і головне правило в будь-яких розбіжностях — це тримати в собі переконання, що ваш опонент друг, а не ворог і говорити з ним "я повідомленнями": "Я відчуваю ..." "Я вважаю ..." "Для мене важливо. ”
Створюйте мирний простір навколо себе!