top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Приниженість це психологічне становище, в якому людина почувається незначною, непотрібною або низькопокладеною в порівнянні з іншими. Цей стан може виникати в результаті взаємодії з ворогом, бути травматичним досвідом з дитинства чи припиненням значущих стосунків. Приниженість може мати серйозні наслідки для психологічного благополуччя та самооцінки людини.


Приниженість може проявлятися у різних формах. Деякі люди можуть почувати себе приниженими через постійну критику або образливі коментарі. Інші можуть досвіджувати приниженість через відчуття неприйнятності у соціальних ситуаціях або відсутність підтримки з боку оточення. Незалежно від причин, приниженість суттєво впливає на самооцінку людини та загальний настрій.


Одним з можливих наслідків приниженості є відчуття безсилля та непокою. Людина може відчувати, що вона неспроможна досягти успіху, не належить до заслуженого шанування чи не заслуговує на щастя. Це може призвести до низької самооцінки та вплинути на різні аспекти життя, включаючи роботу, навчання та міжособистісні відносини.


Одним з способів подолати приниженість є пізнання та прийняття своїх почуттів. Важливо розуміти, що приниженість - це необґрунтований стан, а лише сприйняття себе таким. Необхідно працювати над відновленням самооцінки та вірити в свої можливості. Це можна зробити, зосередившись на своїх сильних сторонах, встановленні реалістичних цілей та спробі змінити внутрішній діалог на більш позитивний.


Крім того, важливо шукати підтримку від інших людей. Розмова з близькими, друзями або психологом може допомогти в продовженні підвищення самооцінки та подоланні приниженості. Більшість людей мають подібні досвіди, тому звернення до інших може стати першим кроком до загального поліпшення самопочуття.


Нарешті, важливо впроваджувати позитивні зміни у своєму житті. Зосередження на саморозвитку, фізичній активності та дбайливому ставленні до себе може позитивно вплинути на самооцінку та загальну настроєву ситуацію. Відчуття приниженості може бути подолане шляхом позитивних змін та підтримки навколишніх.


Приниженість - це складний стан, який може впливати на розуміння себе та заряджатися емоційний благополуччя. Проте, подолати цей стан можливо завдяки роботі над самооцінкою, підтримці близьких та позитивним змінам у житті. Вірте у свою власну цінність та здатність досягати успіху.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”