top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💬 Прийняття себе та толерантність до власних особливостей


Олена Пшенічнікова @psy_el_f


👉 Прийняття себе і толерантність до власних недоліків - це процес, який вимагає часу та зусиль, але це дійсно варте того. Коли ми навчаємося любити і приймати себе такими, якими ми є, ми стаємо більш впевненими в собі та своїх діях, і можемо досягати більшого в житті.


🧩 Багато людей мають набір установок, які не дають проявити любов до себе. Такі установки можуть йти з нами з самого дитинства або з'явитися в результаті якихось подій, що травмують. У такому разі людина живе в полоні цих установок, намагаючись заслужити любов і увагу оточуючих своїми ідеями, досягненнями та вчинками. Але скільки б схвалення вона не отримувала, їм неможливо насититися, тому що в особи немає базового прийняття себе та любові до себе. І всі люди навколо провалюватимуться в «чорну діру» всередині такої людини. А потім просто тікають. Нам важливіше заробити визнання оточуючих, отримати підтвердження, що ми гідні кохання.


🔗 Але можна навчитися не залежати від оцінки інших людей — достатньо лише почати звертати увагу на речі та дії, які покращують ваш власний стан, приносять радість та посмішку, створюють життя, в якому ви задоволені своїм станом.


🙏 Як почати приймати себе?

✅ зайнятися собою та своїм здоров'ям: проаналізувати, що ви їсте, чи є у вас шкідливі звички, якою є ваша фізична активність та сексуальне життя, чи залишається час на здоровий сон.

✅ робота над емоційним інтелектом. Слідкуйте за своїми почуттями. Потрібно самостійно, за допомогою книг або зі спеціалістом розбиратися зі страхами та вчитися жити в позитивному ключі, шукати радості, які ви можете відчувати. Аналізуйте, які люди оточують вас, як ви спілкуєтеся з близькими.

✅ забирайте з голови переконання, що обмежують вас, прописуйте установки, які вам подобаються і приводять вас до стану комфорту.

Неважливо, робитимете ви це самостійно або зі спеціалістом, — головне, щоб був результат.


🤔 А ви приймаєте себе чи хочете відповідати чужим уявленням про те, яким треба бути?Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”