top of page

Пояснення поняття «Спотворення вже певного місця» і його вплив на наше самооцінку


Кожен з нас, час від часу, досвідчує моменти, коли ми оцінюємо себе як кращих або гірших, ніж інші люди. Цей феномен називається «спотворення вже певного місця» і є одним з когнітивних спотворень, які впливають на наше самооцінювання і сприйняття власних здібностей. У цій статті ми розглянемо, що таке спотворення вже певного місця, як воно впливає на нас і як його можна подолати.1. Пояснення спотворення вже певного місця:

Спотворення вже певного місця відноситься до тенденції запам'ятовувати себе самого як того, що показав кращі результати, ніж інші, в певних завданнях або ситуаціях, які ми сприймаємо як «вище середнього». За таких обставин ми надмірно переоцінюємо свої здібності і навички, а можливі протиріччя у наших результати ігноруємо.


2. Вплив спотворення вже певного місця:

Ця спотворена оцінка власних здібностей може мати декілька наслідків. Перш за все, вона може призвести до недооцінювання реальних труднощів і перешкод, з якими ми можемо стикнутися в майбутньому. Крім того, це також може призвести до надмірного самозадоволення, що впливає на нашу мотивацію для подальшого розвитку і покращення.


3. Подолання спотворення вже певного місця:

Щоб подолати цю спотворену уяву, ми можемо практикувати об'єктивне самоспостереження і самооцінювання. Важливо зосередитися на реальних досягненнях і порівнянні їх з реальною ситуацією або групою людей. Також корисно звернутися до інших для отримання об'єктивної зворотного зв'язку і підтримки.Спотворення вже певного місця є одним з когнітивних спотворень, які впливають на наше самооцінювання. Воно може призвести до переоцінки своїх здібностей та недооцінювання складнощів. Щоб подолати цю спотворену уяву, важливо практикувати об'єктивне самоспостереження і зосереджуватися на реальних досягненнях. Думайте об'єктивно і знаходьте баланс між впевненістю у своїх можливостях і пошуком способів для подальшого розвитку.

ความคิดเห็น


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page