top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Потрясіння це емоційна та фізична реакція на стресові події, яка може відбуватися після травматичного події, надзвичайної ситуації або іншого виду великого стресу. Це може бути щось вкрай заполісне, таке як аварія, насильство або природна катастрофа, або ж навіть менш серйозні події, такі як розрив відносин або втрата роботи.


Однак потрясіння не обмежується лише фізичними симптомами. Воно також включає широкий спектр емоційних і психологічних симптомів. Люди, які досвідчують потрясіння, можуть відчувати тривогу, страх, розлад спання, зниження настрою, непокої, відчуття в'язкості часу, погіршення концентрації та багато інших симптомів.


Одним з основних симптомів потрясіння є відчуття безпорадності та втрати контролю. Це може стати головним джерелом емоційного дискомфорту та стресу. Люди, які досвідчують потрясіння, можуть відчувати, що вони втратили стійкість та стабільність, які раніше мали, і боятися подібного досвіду в майбутньому.


Важливо розуміти, що потрясіння - це нормальна реакція на надзвичайні обставини, і багато людей можуть досвідчувати його після стресових подій. Однак, якщо симптоми потрясіння тривають протягом тривалого періоду часу та заважають нормальному функціонуванню та якості життя, варто звернутися до фахівця, такого як психолог або психіатр, для отримання допомоги та підтримки.


Також, важливо мати на увазі, що в кожного людини реакція на потрясіння може бути різною. Що для однієї людини може бути дуже важкою подією, для іншої може не мати такого великого впливу. Кожна людина унікальна, і тому важливо бути терплячим та сприймати реакцію інших з розумінням і підтримкою.


Отримання допомоги і підтримки після потрясіння може бути важливим кроком на шляху до одужання. Розмова з доброзичливою та підтримуючою особою, прийняття себе і своїх емоцій, а також використання стратегій саморегуляції та самозахисту можуть допомогти зменшити симптоми потрясіння та відновити психологічне благополуччя.


Якщо ви або хтось, кого ви знаєте, досвідчують потрясіння, важливо не недооцінювати його вплив і шукати допомогу, якщо це необхідно. Запам'ятайте, що потрясіння - це подоланна стресова реакція, і заслуговуєте на допомогу та підтримку у вашому особистому шляху до одужання.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page