top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Постійність неправильних спогадів


У нашому розумі сховані безліч неповних інформацій, які ми накопичуємо протягом життя. Саме тому наші спогади та інтерпретація минулих подій можуть бути спотвореними, але одним з найцікавіших когнітивних спотворень, яке варто розглянути, є спотворення пам'яті під назвою "Постійність неправильних спогадів".


Постійність — це явище, коли ми маємо неправильний спогад про позиції та поведінку інших людей в минулому. Ми відображаємо їхні минулі дії та думки так, наче вони відповідають їхнім теперішнім позиціям і поведінці, навіть якщо це не відповідає дійсності.


Це когнітивне спотворення завдяки принципу "замороженої особистості", коли ми не враховуємо динамічність людської природи та зміни, які відбуваються з часом. Ми запам'ятовуємо певні риси та властивості особи, які спостерігалися у минулому, і надаємо їм значення при описі цієї людини в сучасному контексті.


Наприклад, коли ми спостерігали за поведінкою людини, яка була агресивною у минулому, ми завжди асоціюємо цю особу з агресією, навіть якщо вона змінила свої міркування та стала більш толерантною в сучасному житті. Або, якщо деяка людина зробила помилку під час презентації, ми можемо оцінювати її як некомпетентну, навіть якщо вона виявилася прекрасним професіоналом у наступній роботі.


Постійність неправильних спогадів може мати вплив на наше розуміння людей та наші взаємини з ними. Вона може привести до неправильних висновків, недоречних суджень та неправильного відношення до інших людей. Можливо, саме через це виникають недорозуміння, конфлікти та неприємності у міжособистісній взаємодії.


Однак, важливо пам'ятати, що люди змінюються, а наші спогади можуть бути спотвореними. Єфективним способом уникнення цього когнітивного спотворення є усвідомлювати динаміку людської природи та здійснювати активне оновлення своїх спогадів на основі нової інформації. Постійне навчання та відкритий розмірений підхід до взаємодії з людьми допомагають нам бачити їхню зміну та розвиток.


У кінці кінців, збереження гнучкого підходу до розуміння інших і висновків про них робить наші взаємини більш збалансованими та сприяє гармонійному спілкуванню.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page