top of page

Постійний депресивний розлад

Дистимічний розлад, також відомий як постійний депресивний розлад, є одним із типів депресивних розладів. Це психічне захворювання, яке характеризується тривалим періодом низького настрою, втоми, втратою інтересу і задоволення від життя, низькою самооцінкою та іншими симптомами депресії.


Дистимічний розлад може починатися у дитинстві або підлітковому віці, і його симптоми можуть продовжуватися протягом багатьох років, навіть десятиліть. Люди, які страждають від дистимічного розладу, можуть відчувати, що життя проходить у сірих тонах, і їм складно знайти радість і задоволення від повсякденних справ.


Симптоми дистимічного розладу включають:


1. Постійний низький настрій протягом більшості днів, протягом багатьох тижнів або місяців.

2. Втрата інтересу чи задоволення від раніше улюблених занять.

3. Енергетичний недостаток або надмірна втома.

4. Зниження самооцінки та відчуття безнадійності.

5. Концентраційні та розумові порушення.

6. Зміни в апетиті та сні.


У багатьох випадках дистимічний розлад можна успішно лікувати за допомогою психотерапії та медикаментозного лікування. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) може допомогти пацієнтам змінити негативні мислення та поведінку, що спричиняють депресію. Препарати, такі як антидепресанти, також можуть бути призначені для зменшення симптомів.


Розуміння дистимічного розладу може допомогти не тільки тим, хто сам з ним стикається, але й їхнім родинам та близьким. Підтримка і розуміння є важливими факторами у процесі одужання від цього стану.


Якщо ви або когось із вашого оточення хвилює дистимічний розлад, рекомендується звернутися до професійного психіатра або психолога, який зможе діагностувати і надати необхідну допомогу.


Пам'ятайте, що дистимічний розлад не є простим низьким настроєм, але серйозним станом, який може впливати на якість життя. Шукайте підтримку і не соромтеся звернутися по допомогу.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page