top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Подвійна переробка інформації: модель найбільш ймовірного шляху обробки повідомлення

Експеримент "Подвійна переробка інформації: модель найбільш ймовірного шляху обробки повідомлення" є одним з найвідоміших експериментів у сфері соціальної психології. Цей експеримент був проведений Річардом Петті та Джоном Качіоппо і мав на меті вивчення впливу подвійної переробки інформації на сприйняття та переконання людей.


Модель найбільш ймовірного шляху обробки повідомлення передбачає, що люди спочатку переробляють інформацію за допомогою систематичного аналізу, що призводить до формування стійких переконань. Проте, у випадку, коли люди стикаються з великою кількістю інформації або не мають достатньо ресурсів (часу, уваги), вони можуть застосувати евристичну переробку інформації - швидку та несистематичну оцінку. Ця модель передбачає, що результати обробки будуть залежати від загального кількості інформації та якості переробки.


У експерименті були задіяні студенти, яким були показані рекламні брошури про новий автомобіль. Одна група студентів була попереджена про можливість впливу реклами на їхні переконання, тоді як іншим студентам це не було сказано. Після цього студентам було запропоновано читати брошури про автомобіль та відповісти на питання щодо їхнього ставлення до продукту.


Результати експерименту показали, що студенти з групи, що була попереджена про вплив реклами, більше уваги приділяли аргументам, що були наведені в брошурі. Вони детальніше аналізували інформацію та були менш схильні до зміни переконань після читання брошури. З іншого боку, студенти із контрольної групи більше спиралися на загальне враження від брошури та були більш схильні до зміни переконань.


Цей експеримент має важливе практичне значення, оскільки демонструє, як розуміння процесу переробки інформації може допомогти впливати на переконання та поведінку людей. Врахування різних факторів, таких як свідомість про вплив реклами, може допомогти ефективніше комунікувати та переконувати цільову аудиторію.


У психологічних дослідженнях подібного роду дуже важливо враховувати етичні аспекти і дотримуватися принципу добровільності участі студентів. Експерименти повинні бути проведені з дозволу етичного комітету та з урахуванням правильного оформлення згоди учасників.


Експеримент "Подвійна переробка інформації: модель найбільш ймовірного шляху обробки повідомлення" Річарда Петті та Джона Качіоппо є цікавим дослідженням, що дозволяє краще зрозуміти принципи переробки інформації та їх вплив на людське сприйняття та переконання.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”