top of page

Первинні психічні процеси це


В психології і психоаналізі існує концепція первинних психічних процесів, яка пояснює нелогічне і ірраціональне вираження людського поведінки та мислення. Вони визначаються як процеси, які характеризують нездатність придушувати імпульси, відчуття та бажання, а також здатність людини сприймати реальне і нереальне без розрізнення.


Ці первинні психічні процеси виникають на ранньому етапі розвитку людини і відіграють важливу роль в формуванні його уявлень про світ та способів реагування на нього. Вони є інстинктивними, несвідомими і архаїчними проявами психіки, які випливають з наших базових потреб і прагнень.


Первинні психічні процеси включають такі явища, як безпосередня задоволення потреб, відсутність розрізнення між реальністю і уявною реальністю, поділ на "я" і "не-я" (абсолютна недиференціація), принцип задоволення та розкладу, а також принцип первинного процесу мислення.


Принцип задоволення і розкладу полягає в постійному прагненні до задоволення наших потреб (фізіологічних, емоційних та соціальних) без обов'язкового врахування обставин, які можуть бути перешкодою. Це означає, що наше мислення і поведінка можуть бути підкорені нашим негайним бажанням без обмежень розважального моменту або реальності.


Принцип первинного процесу мислення пов'язаний зі способом, яким ми мислимо на ранньому етапі нашого розвитку. Він характеризується відсутністю логіки, причинно-наслідкових зв'язків та реалістичного мислення. Замість цього, перші психічні процеси характеризуються безпосереднім задоволенням потреб шляхом фантазування, утворенням образів та намаганням випромінення негативних відчуттів.


Ці первинні психічні процеси є важливими та необхідними для розуміння розвитку людини. Вони становлять основу для більш складних та високорозвинених психічних процесів, які формуються протягом життя людини.


Щоб краще розуміти свою поведінку і мислення, важливо оцінити, які первинні психічні процеси можуть впливати на ваші дії і реакції. Це може допомогти вам більш свідомо керувати своєю поведінкою та розкрити свій потенціал для особистісного росту та розвитку.


Запам'ятайте, що первинні психічні процеси не є поганими або неправильними, але розуміння їх може допомогти вам зробити більш обізнаний вибір у своєму житті та досягти бажаних цілей.

Теги:

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page