top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Педагогічна психологія це

Педагогічна психологія це наука, яка вивчає психологічні аспекти навчання і виховання людини. Основна мета педагогічної психології полягає в тому, щоб розуміти і допомагати людині у процесі навчання і розвитку.


Педагогічна психологія вивчає, які фактори впливають на навчальну діяльність та виховання: вікові особливості, індивідуальні та соціокультурні чинники, загальнолюдські закономірності. Вона досліджує також питання стосовно інтеракції між вчителем і учнем, способів мотивації навчання, ефективних методів викладання та навчання.


Педагогічна психологія важлива для розвитку освіти, вона надає педагогам психологічні знання і методи, які сприяють створенню оптимального навчального середовища, підтримці дитини в процесі навчання, вирішенню складних педагогічних ситуацій. Вона також допомагає відповісти на запитання щодо ефективності різних методів навчання та виховання.


Знання педагогічної психології необхідно кожному вчителю та вихователю, адже вони допомагають краще розуміти дитину, зрозуміти, які мотиви рухають її, які можливості та обмеження у навчанні вона має. В основі успішної педагогічної роботи лежить здатність сприйняття та розуміння, вчитель повинен знаходитись у гармонії з учнем, розуміти його потреби та ситуацію, і тільки тоді його зусилля будуть ефективні.


Педагогічна психологія є невід'ємною частиною педагогічної науки, вона орієнтує вчителя в навчально-виховному процесі, надає знання і методи, які сприяють покращенню якості навчання та виховання.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”