top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Патологічне пережовування та відрижка: розкриття проблеми і шляхи подолання


В сучасному світі харчових звичок, надлишку і доступності різноманітних продуктів з'явилася нова проблема - патологічне пережовування та відрижка. Це стан, який впливає не лише на фізичне, але й на психічне здоров'я людини. У цій статті ми детальніше розглянемо сутність цього явища і запропонуємо шляхи подолання цієї проблеми.1. Патологічне пережовування:

Патологічне пережовування (англ. 'chewing disorder') - це захворювання, коли людина має нездатність контролювати свої жувальні рухи та постійно пережовує їжу, навіть коли вона вже набрала необхідну кількість їжі. Це може викликати дискомфорт, фізичні проблеми та негативно впливати на загальний стан здоров'я.2. Відрижка:

Відрижка (англ. 'burping disorder') - це стан, коли людина має безконтрольне випускання повітря через рот після споживання їжі. Це може бути пов'язано зі шлунково-кишковими проблемами, неправильним харчуванням або психологічними факторами. Відрижка може призводити до незручностей у суспільстві і може викликати неприємні відчуття.3. Причини патологічного пережовування та відрижки:


- Стрес і психологічні проблеми: постійні стресові ситуації можуть призвести до неправильного способу харчування і розвинення патологічного пережовування та відрижки.


- Неправильні харчові звички: поспішане харчування, незасвоєння їжі, консумація газованих напоїв і прийом їжі після великих фізичних навантажень можуть сприяти розвитку цих проблем.


- Розлади ШЖК: жовчний рефлюкс, виразка шлунка або кишкова обструкція можуть впливати на роботу шлунково-кишкового тракту і призводити до відрижки.4. Шляхи подолання патологічного пережовування та відрижки:


- Контроль харчування: регулярні прийоми їжі в малих кількостях допоможуть уникнути надмірного пережовування і відрижки.


- Стратегії релаксації: переживання стресових ситуацій може впливати на спосіб харчування. Практикуйте релаксаційні техніки, такі як йога або медитація.


- Консультація зі спеціалістом: зверніться до лікаря-гастроентеролога або психотерапевта, які допоможуть знайти підходящі методи лікування та підтримки.


З

Патологічне пережовування та відрижка - це серйозна проблема, яка може негативно впливати на якість життя та загрожувати здоров'ю людини. Шляхи подолання цих проблем включають контроль харчування, релаксаційні техніки та консультацію зі спеціалістами. Важливо виявити причини і шукати підходящі методи лікування для полегшення цього стану. Зверніться до фахівців, які нададуть вам необхідну підтримку і допоможуть повернути вам радість від харчування та здоров'я.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page