top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Панічні напади можуть виникати перед афективними епізодами і є однією з найпоширеніших супутніх симптомів різних психічних розладів. Ці напади зазвичай виникають несподівано і супроводжуються інтенсивним страхом та фізичними симптомами, що можуть суттєво вплинути на здоров'я і якість життя людини.


Панічний напад є тривалою чергою симптомів, яка проявляється протягом короткого періоду часу, зазвичай до 10 хвилин. Ці симптоми можуть включати такі прояви, як посилене серцебиття, поколювання або біль у грудях, нудоту, запаморочення, відчуття задухи, дрижання і потовиділення. Людина, яка переживає панічний напад, може також відчувати страх перед втратою контролю, смертю або помешканням в публічному місці.


Ці панічні напади можуть виникати як окремі події або внаслідок психічного розладу, такого як панічний розлад, агорафобія, посттравматичний стресовий розлад або депресія. Вони можуть бути спровоковані стресовими ситуаціями, переживаннями емоційно напружених подій або навіть без видимих зовнішніх причин.


Основним завданням управління панічними нападами при афективних епізодах є розуміння природи цих нападів та розробка стратегій їх попередження. Для цього можуть бути використані різні підходи, такі як психотерапія, фармакотерапія, медитація і релаксаційні техніки.


При психотерапевтичному лікуванні панічних нападів часто використовують когнітивно-поведінкову терапію, яка має на меті зміну негативних думок та поглядів, що сприяють розвитку нападів, а також навчання пацієнта ефективним стратегіям управління стресом і тривожністю. Фармакотерапія може включати призначення анксіолітичних лікарських засобів, таких як антидепресанти або анксіолітики.


Додатково, людям, які страждають від панічних нападів при афективних епізодах, можуть бути корисні релаксаційні техніки, такі як глибоке дихання, йога, медитація або заняття спортом. Ці методи допомагають знижувати рівень тривожності і розслабляти тіло, що в свою чергу може знизити інтенсивність панічних нападів.


Якщо ви стикаєтесь з панічними нападами при афективних епізодах, важливо звернутися до фахівця, наприклад, психотерапевта або психіатра, для отримання професійної допомоги і рекомендацій щодо лікування. Пам'ятайте, що ви не самі і є багато ресурсів і засобів, які можуть допомогти вам подолати ці неприємності.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page