top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Оцінювання - це процес збору, аналізу та інтерпретації інформації з метою оцінки певних характеристик, властивостей або якостей об'єктів, явищ чи процесів. У психології оцінювання є важливим інструментом для вивчення поведінки, думок і емоцій людини, а також для визначення психічних процесів і стану особистості.


Оцінювання в психології може здійснюватися різними методами, такими як спостереження, опитування, експеримент, тестування тощо. Воно дозволяє отримати кількісні та якісні дані про психологічні характеристики особистості, такі як інтелект, особистісні риси, емоційний стан, рівень стресу тощо.


Оцінювання в психології має свої особливості та принципи. Наприклад, воно має бути об'єктивним, тобто базуватися на об'єктивних фактах та даних, а не на суб'єктивних судженнях. Крім того, воно має бути достовірним і надійним, що означає, що його результати повинні бути точними і повторюваними.


Інструменти оцінювання в психології можуть бути стандартизованими або нестандартизованими. Стандартизовані інструменти, такі як психологічні тести, мають встановлені правила застосування, формулювання завдань і підходи до обробки результатів. Нестандартизовані інструменти, такі як спостереження або інтерв'ю, можуть бути більш гнучкими і адаптованими до конкретних ситуацій.


Оцінювання в психології є важливим етапом у проведенні досліджень, діагностиці психологічних проблем та плануванні лікування у психотерапії. Його результати допомагають зробити об'єктивний аналіз та оцінку психічних станів, способностей та розумових процесів людини, що має велике значення для розвитку психологічних наук і практичного застосування в психологічній допомозі.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”