top of page

🧩 Особиста криза - трамплін для розвитку

Наталія Вороновська @voronovskaya_nataliya

➡️ Змінилися часи та перевернулося життя: як знайти своє місце знов?

➡️ Ви начебто в стані "заморозки", чекаєте чогось?

➡️ Відчуваєте апатію та пригнічення?


↪️ Втрата ідентичності (особиста криза) під час життя - це закономірно, а під час війни тим паче. Криза означає, що ваші здібності, досвід, навички не відповідають обставинам, що змінилися. Можно роздивлятися кризу, як трамплін для розвитку, тобто прекрасна можливість для набуття нових знань. Звісно, що це вихід із зони комфорту, але як показує досвід людства, за цим прийде процвітання


💬 Пропоную перші кроки, які підтримають вас у період кризи.


➡️ Тримати фокус уваги на тому, що криза мине. І цей час краще витратити на придбання нових умінь, звичок.

➡️ На рівні психіки: включити в повсякденні справи медитації (хоча б 3-5 хвилин - це сприяє тримати зв'язок між мозком, емоціями та тілом), утриматися від внутрішньої критики. Бути уважними до своїх почуттів та давати собі можливість на проживання їх (злитися, плакати, сумувати - кожній емоції давати свій час).

➡️ На рівні мозку: заведіть щоденник, записуйте та відстежуйте думки, складайте плани, навіть фантастичні, - це для того щоб мозок шукав вихід. Читайте свої записи та знаходьте негативні переконання, працюйте з ними: чому я так вирішив, звідки я таке взяв, чиж це переконання, завжди воно є дійсним?

➡️ На рівні тіла: робіть щось по-новому, запишіться на танці, спорт, бібліотеку, зустріньтеся з давніми друзями, змініть маршрут до роботи та ін. Якщо ми хочемо щось нового, то треба діяти по новому.

➡️ Знайдіть підтримуюче нове коло знайомств. Це легко зробити в онлайн просторі. Шукайте де вам комфортно, цікаво, де вас наповнює натхненням. І якщо все ж таки складно, відчуваєте, що криза затягується, то не соромтеся звернутися до психолога.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"