top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Обсесивно компульсивний розлад це

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) - це психічний розлад, який характеризується постійними обсесивними думками (нав'язливими думками, які змушують повторювати дії) і компульсивними ритуалами (повторюваними діями, які виконуються з метою зменшити стрес або запобігти чи знищити небажані наслідки). Люди з ОКН переживають надмірний страх, тривогу та незручність, пов'язані з цими нав'язливими думками і ритуалами.


Нав'язливі думки можуть мати різний характер: це можуть бути страхи (наприклад, страх перед забрудненням, страх щодо безпеки), сумніви (наприклад, сумніви у правильності вчинків), неприпустимі думки (наприклад, думки про насильство або аморальність) тощо. Люди з ОКН відчувають потребу виконувати ритуали або повторювати певні дії (компульсії), щоб зменшити тривогу, яку викликають нав'язливі думки.


Існує безліч форм ОКР, і вони можуть мати різну вагу впливу на повсякденне життя людини. Деякі форми ОКР можуть бути легкими і тимчасовими, тоді як інші можуть суттєво обмежувати звичайні дії та викликати значні страждання.


ОКР є серйозним психічним розладом, який може вимагати професійної допомоги психолога або психіатра. Важливо звернутися за допомогою, якщо симптоми ОКР перешкоджають вам насолоджуватися життям, роблять вас незадоволеними або впливають на ваші міжособистісні відносини.


Якщо ви впізнали у собі або у когось іншого симптоми ОКР, рекомендується звернутися за професійною допомогою. Фахівці з психології або психіатрії зможуть провести вам детальну діагностику та розробити індивідуальну стратегію лікування для подолання ОКР. Пам'ятайте, що допомога завжди доступна, і вчасне лікування може змінити ваше життя до кращого.👉Якщо Вам потрібна консультація профільного фахівця, переходьте у наш розділ "Обрати фахівця" і обирайте спеціаліста, до якого хотіли б звернутися, чи переходьте у наш Телеграм-канал, де багато корисної інформації та безкоштовних заходів.

Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page