top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Обсесивно-компульсивний невроз (ОКН)

Обсесивно-компульсивний невроз (ОКН), також відомий як невроз обсесивно-компульсивного спектру, є психічним розладом, який характеризується наявністю назойливих, нав'язливих думок (обсесій) та спробами уникнути страху або тривожності, пов'язаної з цими думками (компульсійні дії).


Обсесії - це нав'язливі, страхітливі думки, ідеї чи уявлення, які виникають в усвідомленні людини незалежно від її волі. Вони можуть бути пов'язані з тривогою, переживаннями небезпеки чи потребою в симетрії, чистоті та іншими психічними аспектами.


Компульсії - це поведінкові дії, які виконуються для зменшення тривожності або стресу, пов'язаного з обсесіями. Наприклад, повторне миття рук, перевірка дверей, лічба предметів.


Цей розлад може значно впливати на повсякденне життя та якість життя людини. Люди з ОКН можуть витрачати багато часу на виконання компульсійних дій та відчувати стрес через неможливість контролювати свої обсесії.


Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) є однією з найпоширеніших психічних неврозів, яка впливає на мільйони людей по всьому світу. Цей розлад характеризується нав'язливими думками та компульсивними діями, які можуть стати справжньою пасткою для тих, хто стикається з ним.


Які наслідки ОКР може мати на життя?


Обсесивно-компульсивний розлад може суттєво впливати на якість життя людини. Люди з ОКР можуть відчувати тривогу та стрес, пов'язаний з нав'язливими думками, а також витрачати години на виконання компульсивних ритуалів. Це може впливати на їхні стосунки, роботу і загальний психічний стан.


Як лікувати ОКР?


На щастя, ОКР можна успішно лікувати. Психотерапія, зокрема когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), може допомогти людям з ОКР зрозуміти та контролювати свої думки та дії. Іноді лікарська терапія також може бути корисною.


Заключно, обсесивно-компульсивний розлад - це серйозна психічна проблема, але з правильним підходом до лікування, підтримкою та розумінням з боку оточуючих, люди з ОКР можуть знайти шлях до полегшення та покращення якості свого життя.


Теги:

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page