top of page

Німість це стан психологічного болю, відсутності голосу та нездатності висловлювати свої почуття та думки. Цей термін походить від латинського слова "mutus", що означає "німий". Німість може проявлятись як фізична неспроможність вимовити слова, так і психологічна бар'єрність, яка перешкоджає висловлюванню своїх думок.


Німість може бути викликана різними факторами, такими як травма, стрес, тривожність чи депресія. Особа, що переживає німість, може відчувати велику фрустрацію, оскільки нездатна передати свої потреби, почуття та бажання через слова. Це може призвести до відчуття відірваності від соціального оточення та погіршення якості життя.


Лікування німості зазвичай включає психологічну терапію, таку як розмовна терапія або терапія мистецтвом, яка спрямована на покращення комунікації та висловлення почуттів. Також застосовуються методи релаксації та стрес-менеджменту для зменшення тривоги та страху, які можуть бути одними з причин німості.


У психології німість є складною проблемою, яка потребує індивідуального підходу та підтримки. Розуміння цього стану допомагає психологам та фахівцям почати процес відновлення комунікації та допомогти особі знову знайти свій голос.

Теги:

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"