top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Неперервний конфлікт згідно Фрейда це


Кожна людська істота стикається з конфліктами у своєму житті. Це можуть бути протиріччя між бажаннями і обмеженнями, внутрішніми конфліктами або суперечностями між раціональною думкою і підсвідомими прагненнями. Один з найвідоміших психоаналітиків, Зигмунд Фрейд, розглядав конфлікти як центральний аспект психічного життя людини. У цій статті ми розглянемо погляди Фрейда на неперервний конфлікт та його можливий вплив на нашу психіку.Фрейд висунув концепцію неперервного конфлікту, яку він назвав «конфліктом між Я, Воно й Над-Я». Згідно з ним, у психічному житті існує постійна боротьба між раціональною і ірраціональною частинами нашої особистості. Цей конфлікт виявляється між Я (ідентичність, бажання, потреби), Воно (підсвідомими бажаннями, прагненнями) і Над-Я (моральними нормами, суспільними вимогами).


Фрейд вважав, що неперервний конфлікт має значний вплив на наше психічне становище. Якщо цей конфлікт не вирішується або заглушується, він може призвести до психологічних проблем, таких як тривога, депресія, компульсивність або навіть неврози. Фрейд відзначав, що нерозв'язані конфлікти можуть впливати на всі аспекти нашого життя - від міжособистісних відносин до професійного успіху.


Фрейд вважав, що розрізнення, розуміння та вирішення неперервного конфлікту є ключем до психічного здоров'я. Через процес психоаналізу, особистість може освідомити підсвідомі бажання і здійснити їх інтеграцію у своє Я, встановити гармонію між підсвідомим і свідомим. Цей процес дозволяє знизити психологічний дискомфорт та підвищити якість життя.


Неперервний конфлікт, як розглядається Фрейдом, є необхідною частиною нашого психічного життя. Цей концепт наголошує на важливості вирішення конфлікту для досягнення психічного здоров'я та особистісного зростання. Розуміння і розробка цього неперервного процесу можуть допомогти нам краще зрозуміти себе та впоратися зі складностями на шляху до особистісного розвитку. Нехай ці відомості стануть поштовхом для подальших роздумів і розвитку нашої психіки.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page