top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Неофрейдизм - це психологічний підхід, який базується на теоріях та концепціях засновника психоаналізу Зигмунда Фрейда. Цей підхід розглядає особистість як складний взаємозв'язок свідомого та підсвідомого, і стверджує, що наша поведінка та відчуття формуються через дитинство та внутрішні психічні конфлікти.


Один з основних принципів неофрейдизму - це уявлення про розчленованість людської психіки на три складові: Ід, Его і Супер-Его. Ід представляє собою безсиле бажання прагнути задоволення і відсутність будь-якої моральної концепції. Его виступає в ролі посередника між Ід і реальним світом, а Супер-Его - це внутрішня ідеальна інстанція, яка контролює особистість і судить про вчинки на основі соціальних норм.


Неофрейдистська теорія також використовує поняття психічних механізмів, таких як репресія, проекція та заміщення, які впливають на нашу свідомість та поведінку. Репресія, наприклад, вказує на те, що незаповнені бажання або болючі спогади з дитинства можуть бути приховані у підсвідомості.


Неофрейдизм також зосереджується на важливості дитинства та раннього виховання в формуванні особистості. Згідно з цим підходом, негативні досвіди з дитинства можуть мати довготривалі наслідки для психічного здоров'я та поведінки дорослої особистості.


Хоча неофрейдизм залишається контроверсійним підходом у психології, його ідеї та концепції продовжують впливати на наш розуміння людської поведінки та психічного здоров'я. Використання неофрейдизму у терапевтичній практиці може допомогти людям розкрити підсвідомі причини їх проблем та знайти шляхи до самопізнання та лікування.


Зміст даної статті є лише загальним оглядом неофрейдизму, і для більш докладної інформації можна звернутися до додаткових джерел та літератури.

Теги:

Kommentare


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page