top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

💬 Нарцистичний розлад особистості.
Люди мають звичку давати оцінку поведінці, вкладаючи в назву свій життевий опит.

Зараз про поняття нарцистичний розлад особистості.


↪️ Один з найскладніших тривожних розладів і, водночас, з такими клієнтами з’являються твердіші терапевтичні межі.


🙌 Колись я дуже щиро дала можливість клієнту з нарцистичиским розладом відчитати себе за те, що в мене не досить гарно поставлена річ, я відчула в свою сторону знецінення. З того часу мої межі в праці зміцнили.


✅ Нарцистичний розлад може з’явитися, коли було насилля (психологічне або фізичне) зі сторони авторитетних значимих фігур (батьків, вчителів...)

🧩 Приклад із практики: дівчину в дитинстві мати висміювала в присутності друзів, що вона занадто товста, негарна, гірша за інших дівчат-подруг. Подруги сміялись, а дівчинка «майбутній нарцисс» плакала тихенько вночі. Коли дівчина виросла, присутність стида за свою зовнішність залишилась,з’явилась невпевненість в собі, соромливість свого тіла.


✅ Така людина відчуває себе самотньою, тому що є страх довір’я людям(висміють, скажуть щось недобре). Такий випадок має травматичний характер у відносинах з іншими жінками, конкуренцію, порівняння з собою (я недостатньо гарна, вона яскравіша..)

На сеансах клієнт часто мав спробу конкурувати з домашнім завданням, звинувачував в непотребі заданих тем для лікування. Між сеансами втручався у персональне життя через смс, дзвінки, звинувачення і контроль терапевта в особистому житті. Така людина зупинилась у розвитку 3-х річної дитини, тому і процес консультування повинен бути з розрахунком потреб 3-х річної людини.


✅ Ціль терапії: дати відповідальність за свої потреби і відчуття, повернути навичку довіри і прийняття своєї неідеальності.


🤔 Не кожна людина, яка отримала психологічне або фізичне насильство, отримає нарцистичний розлад. В будь-якому випадку насильство породжує насильство і псіхічні процесси людини відтсають в розвитку, навіть досягаючи фізично-взрослого віку залишаючись при цьому психологічно незрілою людиною.


↪️ Що треба робити в таких випадках? На сеансах, разом з своім психотерапевтом, навчитись проживати фрустрацію (відчуття ді-стресу, негативних емоцій від того, що якісь потреби неможливо закрити). Повернути навички відчувати позитвні емоціі, навик емпатії - співчуття іншій людині, навички довіряти, любити, буди відповідальним за власні відчуття.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"

bottom of page