top of page

Напруга – це надмірний психофізіологічний стан, який виникає в результаті стресових ситуацій, фізичного чи психічного навантаження. Цей термін є важливим в психології, оскільки він відображає реакцію організму на зовнішні подразники.


Основна причина напруги полягає в активації симпатичної нервової системи, що призводить до вивільнення гормонів стресу, таких як адреналін та кортизол. Це може призвести до фізіологічних змін, таких як підвищений тиск, швидкий пульс та зіниці розширені.


Довготривала напруга може мати негативний вплив на психічне та фізичне здоров'я. Вона може викликати проблеми з сном, знижити імунітет та призвести до погіршення психічного стану.


Управління напругою є важливою частиною психологічного благополуччя. Це включає в себе методи релаксації, такі як медитація та глибоке дихання, а також практики психотерапії, що спрямовані на зниження стресу та покращення емоційного стану.


Усвідомлення власного стану напруги та навчання ефективним способам її подолання є важливими кроками до здоров'я та добробуту. Напруга – це не лише фізіологічна реакція, але й можливість для особистого росту та самопізнання.

Теги:

Comentarios


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"