top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Нав'язчиві стани є психічними розладами, що характеризуються наявністю нав'язливих і непокійних думок, які вриваються в свідомість особи без її волі та контролю. Ці думки можуть бути нав'язливими ідеями, образами або спробами виконання певних ритуалів, що мають на меті зменшення тривоги чи стресу.


Основні риси


Нав'язчиві стани відрізняються наступними основними рисами:


1. Нав'язливі думки: Особа має постійні і неприємні думки, які її переслідують і не можуть бути контрольовані. Ці думки можуть стосуватися небезпеки, смерті, сексуальності, моральних норм тощо.


2. Ритуали та повторювальні дії: Особа відчуває нестерпний натиск з боку нав'язливих думок і намагається знизити тривогу шляхом виконання певних ритуалів або повторювальних дій. Наприклад, перевірка дверей або кілька разів прання рук.


3. Стрес та дискомфорт: Нав'язчиві стани супроводжуються постійним стресом, тривогою та дискомфортом. Це може призводити до значного зниження якості життя і соціального функціонування особи.


4. Можливість впливу на різні сфери життя: Нав'язчиві стани можуть впливати на різні сфери життя, включаючи роботу, навчання, міжособистісні стосунки та загальний самопочуття.


Методи лікування


Лікування нав'язчивих станів зазвичай включає комбінацію психотерапії та фармакотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є одним з найефективніших підходів до лікування цього розладу. КПТ допомагає особі розрізняти та контролювати негативні думки, зрозуміти їх непричинність та знизити спотворені уявлення. Деякі ліки, такі як антидепресанти або анксіолітики, також можуть бути призначені лікарем для покращення симптомів.


Нав'язчиві стани є серйозним психологічним розладом, який може значно впливати на якість життя особи. Вчасне визнання та лікування цього порушення можуть допомогти покращити якість життя та позитивно вплинути на добробут особистості.

Теги:

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page