top of page

Морфінофобія: Страх стати морфіністом


Морфінофобія - це психологічний страх або тривожність, пов'язані зі статтю морфіністом. Морфін - сильний опіоїдний анальгетик, який використовується в медицині для зменшення болю під час операцій і лікування хронічного болю. Однак, наявність його потужних анальгетичних властивостей може викликати тривогу у деяких людей. Давайте розглянемо, чому хтось може мати страх стати морфіністом і як це може впливати на їх життя.


Перш за все, важливо розуміти, що медичне вживання морфіну під наглядом фахівців медичного закладу є безпечним і ефективним способом зменшення болю. Його використовують у хірургії, при лікуванні онкологічного болю та інших станах, де необхідне миттєве зняття болю для пацієнта.


Проте, існує група людей, яка має страх стати морфіністом, і це може бути пов'язано з декількома факторами:


1. Соціальне ставлення: Деякі люди можуть мати страх стати морфіністом через соціальне ставлення або стигматизацію, пов'язану з наркоманією. Цей страх може бути підсилено негативними відгуками, міфами та стереотипами про морфіністів.


2. Побічні ефекти: Морфін має побічні ефекти, такі як запаморочення, сонливість, запор, нудота та зниження дихання. Люди можуть боятися цих побічних ефектів і їх впливу на їх здоров'я та повсякденну діяльність.


3. Ризик формування залежності: Існує допустимий ризик формування фізичної залежності від морфіну при тривалому і неконтрольованому вживанні. Деякі люди можуть боятися, що вони не зможуть контролювати своє вживання морфіну і опиняться у пастці залежності.


Якими би небезпеками не здавалися ці фактори, важливо розуміти, що медичне вживання морфіну контролюється лікарем і проводиться з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта. Фахівеці по медичній допомозі ретельно розглядають користь та ризики морфінотерапії перед призначенням.


Як подолати морфінофобію і зменшити свій страх:


1. Зверніться до фахівця здоров'я: Якщо ви страждаєте від болю, але маєте страхи щодо медичного вживання морфіну, обговоріть це з лікарем. Вони можуть пояснити вам процес, роз'яснити користь та ризики, та допомогти подолати страхи через інформування.


2. Пошук альтернативних методів знеболення: В деяких випадках, можуть бути інші методи знеболення, які можуть задовольнити ваші потреби і мінімізувати потребу у морфіні.


3. Підтримка інших: Розмова з близькими, родиною або підтримуючою групою може допомогти вам поділитися своїми страхами та отримати підтримку в подоланні морфінофобії.


На завершення, морфінофобія - це реальне почуття страху, пов'язане з медичним вживанням морфіну. Однак, важливо розуміти, що медичне вживання морфіну проводиться під наглядом і контролем лікаря, і має свої користі в лікуванні болю. Якщо ви маєте страхи щодо морфіну, не соромтеся звертатися до свого лікаря, який зможе дати вам необхідну інформацію і підтримку.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"