top of page

Металофобія: страх перед металевими предметами і металом

Захоплення і фобії впливають на різні аспекти нашого життя. Одним з найнезвичайніших страхів є металофобія – страх перед металевими предметами і металом. Це психологічне становище може мати суттєвий вплив на повсякденність і якість життя людей, які стикаються з цією фобією.


Металофобія може проявлятися по-різному залежно від індивідуальних характеристик людини. Деякі можуть відчувати панічний страх при баченні чи торканні металевих предметів, таких як ножі, вилки, столові прибори, ключі, металеві двері, монети тощо. Інші можуть почувати страх перед самим металом незалежно від його форми або конкретного предмета.


Причини металофобії можуть бути різноманітними. Це може бути пов'язано з психологічними травмами, які переживала особа в дитинстві або підлітковому віці. Наприклад, удар металевим предметом, поранення або негативний досвід, пов'язаний з металом. Також металофобія може бути спричинена генетичними чинниками або бути результатом соціального впливу, коли особа заангажована у спілкування з іншими людьми, які мають такий самий страх.


Симптоми металофобії можуть включати панічний страх, пов'язаний з баченням або торканням металевих предметів, серцебиття, пітливість, дихальні проблеми, плаксивість, тривогу, печіння або дискомфорт у руках або шкірі взагалі. Ці симптоми можуть з'являтися навіть при згадуванні чи думках про метал, що призводить до соціальної ізоляції та обмеження повсякденних дій.


Люди, які стикаються з металофобією, можуть шукати допомогу у психологів або психіатрів, щоб знайти способи подолати свій страх. Терапевти можуть використовувати підхід когнітивно-поведінкової терапії, а також техніки експозиції, щоб допомогти людині засвоїти, що метал не становить загрози їхньій безпеці. Групові сесії терапії можуть бути корисними, оскільки вони надають можливість обмінюватися досвідом з іншими людьми, які мають подібну фобію.


Знання і розуміння металофобії важливі для підтримки і допомоги людям, що страждають від цього дискомфорту. Інформування про цей страх може зменшити стигму, пов'язану з психічними розладами, і поширити свідомість про можливості лікування і підтримки. Це робить навколишнє середовище більш розуміючим і сприяє покращенню якості життя людей, які живуть із металофобією.

Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"