top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

Люофобія (сифілофобія): страх заразитися сифілісом


Сучасний світ повний різних побутових фобій, однією з яких є люофобія, також відома як сифілофобія. Ця фобія характеризується надмірним страхом захворіти на сифіліс. У цій статті ми розглянемо, що таке люофобія, які можуть бути причини її виникнення та як з нею впоратися.


Означення та симптоми люофобії:


Люофобія, або сифілофобія, - це страх, пов'язаний з ідеєю зараження сифілісом. Люди, що страждають цією фобією, відчувають надмірний страх та тривожність від будь-якої ситуації, яка може привести до контакту зі сферою сексуального здоров'я.


Основні симптоми люофобії включають:


1. Надмірний страх перед можливістю захворіти на сифіліс.

2. Закриття від сексуальних відносин або нав'язлива ідея повторного передматримоніального тестування.

3. Постійна тривога внаслідок можливості "підхопити" сифіліс в загальних ситуаціях, таких як сором перед спілкуванням, використання громадських туалетів, спільне використання предметів тощо.

4. Фізичні симптоми, такі як пітливість, підвищення пульсу, тремтіння, нудота або блювання.


Причини виникнення люофобії:


Причини люофобії можуть бути різноманітними і часто сполучаються з особистими досвідами, вихованням та загальною культурою. Ось кілька часто зустрічаються факторів, які можуть призвести до розвитку даної фобії:


1. Пережите травматичне відчуття або досвід: Люофобія може бути провокована травматичним досвідом, пов'язаним з сексуальним здоров'ям або сифілісом у минулому. Це може бути особисте хворобою людиною або досліджуване хворобою близької людини.


2. Інформаційний перевантаження: Завдяки доступності інформації в Інтернеті та соціальних медіа, страх захворіти на сифіліс може підкріплюватися свідомим або несвідомим постійним пошуком інформації про цю хворобу.


3. Соціокультурні фактори: Культурний контекст, негативні стереотипи, розповсюджені міфи та стигма, пов'язані з сифілісом, можуть також призводити до розвитку страху зараження ним.


Як впоратися з люофобією:


Якщо ви чи ваш близький страждаєте від люофобії, ось кілька рекомендацій, які можуть допомогти впоратися з цим страхом:


1. Зверніться до фахівця: При збільшенні тривожності та страху зверніться до психіатра або психотерапевта, який надасть вам необхідну допомогу та підтримку.


2. Інформуйтеся з надійних джерел: Одержання достовірної інформації про сифіліс може допомогти знизити страх і розуміти реальне ризик зараження ним.


3. Працюйте з тривогами: Розробка стратегій для зниження тривоги може виявитися корисною. Можна спробувати методи розслаблення, введення режиму, вправи з медитації та йоги.


4. Підтримка з боку рідних та друзів: Дозволяйте близьким людям і надійним друзям знати про вашу фобію та просити підтримки у складних ситуаціях.Люофобія, або страх зараження сифілісом, може суттєво вплинути на якість життя та емоційний стан людини. Важливо розуміти, що вона не є недоліком характеру, але може бути психологічним порушенням, якому можна допомогти. Звернення до фахівця, отримання достовірної інформації і підтримка близьких людей є ключем до успішного подолання цього страху.

Comments


ЯК ПРАЦЮЄ УКРАЇНСЬКИЙ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ХАБ

наші фахівці у своїй роботі спираються лише на науково доведені методи психотерапії

ми ставимо на перше місце допомогу у вирішенні вашої проблеми, а не кількість сесій

ми не збираємо персональні дані відвідувачів сайту та клієнтів

ми пропонуємо різні цінові категорії консультацій, які ви можете обрати на сайті

Натисніть кнопку “Обрати фахівця”

Ознайомтеся з анкетами спеціалістів

Натисніть кнопку “Записатися
на консультацію”

bottom of page