top of page

Легкий нейрокогнітивний розлад

Легкий нейрокогнітивний розлад (ЛНКР) є одним з найбільш поширених розладів в сфері нейрокогнітивної функції. Цей розлад характеризується легкими порушеннями в пам'яті, увазі, виконавській функції та інших когнітивних областях, що можуть впливати на повсякденні справи, роботу та навчання.

ЛНКР часто спостерігається у дорослих та старших людей, і хоча цей розлад зазвичай не є серйозним, він може суттєво впливати на якість життя та функціонування індивіда.


Симптоми ЛНКР можуть включати забуливість, втрату концентрації, повільність мислення, проблеми з організацією та плануванням.


Одним з головних факторів ризику ЛНКР є старіння. Зазначена функція мозку зазвичай знижується з віком, і це може стати причиною розвитку легкого нейрокогнітивного розладу. Іншими можливими причинами ЛНКР можуть бути хронічні захворювання, такі як діабет, серцеві захворювання або депресія, а також вживання певних лікарських препаратів.


Діагноз ЛНКР встановлюється на підставі детального медичного огляду та когнітивного тестування. Лікування ЛНКР спрямоване на мінімізацію симптомів та покращення функціонування пацієнта. Це може включати призначення медикаментів для покращення когнітивних функцій, психологічну підтримку та навчання стратегіям компенсації.


Незважаючи на те, що ЛНКР може призвести до певних обмежень і труднощів у повсякденному житті, існує багато способів поліпшення функціонування та пристосування до цього стану. Загалом, важливо шукати допомогу від медичних фахівців та вживати кроки для підтримки своєї нейрокогнітивної функції, такі як здорове харчування, регулярна фізична активність, психологічні вправи та розумову стимуляцію.


Як завжди, консультація з лікарем є найкращим кроком для діагностики та лікування будь-якого розладу. Тільки він може надати професійну думку та індивідуальний підхід до кожного випадку.


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"