top of page

Латерофобія - страх лежати на боці, частіше - на лівому


В нашому світі існує безліч фобій, які можуть впливати на життя та благополуччя людей. Одна з цих фобій, яка може здаватися непривичною, але все ж поширеною, називається латерофобія. Це страх лежати на боці, зазвичай, на лівому боці.


Перш ніж поглиблюватися в причини і наслідки латерофобії, варто зрозуміти, що дослівно означає цей термін. "Латеро" походить від латинського слова "latus", що означає "біч" або "сторона", а "фобія" - це страх. Таким чином, латерофобія - це патологічний страх або тривога, пов'язана з лежанням чи перебуванням на боці, зокрема на лівому.


Існує кілька факторів, які можуть призвести до розвитку латерофобії. Один з них - це тривожні стани та психологічні розлади, такі як панічний розлад чи тривожний розлад. Ці стани можуть спричиняти загострення фобії та поглиблювати страх перед лежанням на боці.


Також, латерофобія може виникати в результаті негативних вражень чи травм, пов'язаних з лежанням на боку, особливо на лівому. Наприклад, люди з історією серцевих проблем або панічних атак можуть пов'язувати ці стани саме з лежанням на лівому боці, і це створює страх перед цим положенням тіла.


Наслідки латерофобії можуть бути досить серйозними. Уразливість до цієї фобії може призвести до того, що людина буде уникати спокою та релаксації через страх. Це може впливати на якість сну та загальний фізичний та емоційний стан.


Як з усіма фобіями, займатися латерофобією варто під керівництвом професійного психотерапевта. Експерти рекомендують почати з когнітивно-поведінкової терапії, яка дозволяє ідентифікувати та змінювати негативні установки та переконання, пов'язані з фобією.


Однак, якщо ви самі стикаєтесь з латерофобією, є кілька речей, які можна спробувати робити самостійно. Одним з них є релаксація та дихальні вправи, які допомагають заспокоїти тривогу та стрес. Також, важливо звертати увагу на власні думки та переконання, замінюючи негативні з позитивними.


Необхідно пам'ятати, що фобія є діагнозом і потребує професійної допомоги. Якщо ви відчуваєте, що латерофобія впливає на ваше повсякденне функціонування та якість життя, зверніться до лікаря або психотерапевта, щоб отримати допомогу.

Comments


Як працює Український психологічний хаб:

ukraine-russian-conflict-blonde-cute-girl-holding-ukrainian-heart-looking-up_edited_edited
Дизайн без названия (1)_edited.png
Дизайн без названия_edited.png

Натисіть кнопку "Обрати фахівця"

Ознайомтесь з анкетами психологів

Натисніть кнопку
"Записатись на консультацію"